Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

terskassa näppyjä apua!

onko tää nyt jotain tautia sitten?
terskassa pieniä punaisia näppylöitä tai rakkuloita. ei kipuja, ei vuotoja.
mitä tää on?
2858
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

se on sit siinä. käy lääkärissä.

Äänestä

Voi olla ihan hautumisesta tai liian rajusta suuseksistäkin johtuvia. Jos epäilet että olis mahdollista et ne on tullu suuseksistä, sano tyttöystävällesi, että imeskelee hieman hellemmin, eikä varsinkaan käytä hampaita ollenkaan, niin vältyt näpyiltä jatkossa.

Kaveri kävi joskus lekurilla vastaavien näppyjen takia ni paskat se mikään tauti ollu. Voithan käydä itekkin, jos huolettaa ja hyvä se on välillä testeissä käydäkin. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tai rakkuloita kirjoitti:

onko tää nyt jotain tautia sitten?
terskassa pieniä punaisia näppylöitä tai rakkuloita. ei kipuja, ei vuotoja.
mitä tää on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu