Jehovantodistajat petettyjä.

Siellä ne miljonäärit New Yorkissa elää ,ukavaa elämää. Tavallinen JT uskoo kaikkiin sepustuksiin, ja ylläpitää rahantekokoneistoa. Valheita ja vääritelyä koko liikken historia. Maailmanloppu on tullut jo ties kuinka monta kertaa...HERÄTKÄÄ!!!
7557
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Nimeä kokeeksi muutama miljonääri.

Äänestä

Missään muualla kuin valtakunnansalilla ei kerrota totuutta suuren babylonin rappiosta ja ainoasta oikeasta Jumalan järjestöstä.
Jonka muodostavat Jehovan Todistajat,todisteena tästä ovat ne lukuisat toteutuneet ennustukset,joista olemme kertoneet Vartiotorni ja Herätkää lehdissä.

Äänestä
  • mitä soopaa!

    Äänestä

  • kauhistus, kirjoitti:

    mitä soopaa!

    Jeppula oppi on ,osuit naulan kantaan.

    Äänestä

  • ole kirjoitettu mihinkään kirjaan, lahkon tuotantohan on laaja ?

    Miksi sitten ne muut kirjat on painettu ?

    Äänestä

  • >>Jonka muodostavat Jehovan Todistajat,todisteena tästä ovat ne lukuisat toteutuneet ennustukset,joista olemme kertoneet Vartiotorni ja Herätkää lehdissä.

    Jos niitä on lukuisia, niin laitatko edes yhden esille?

    Äänestä

Yksi työkaveri joka kuuluu jehovan todistajiin eli leikillisesti jahvetteihin :) Hänelle tuntuu kovasti merkitsevän se kun on jäsen nimenomaan jehovan todistajissa kaikista maailman uskonnoista koko ajan kertoo miten he tekevät missäkin asiassa.

Vaikka muut työkaverit eivät sitä nyt niin hienona asiana pidä, minustakin se on verrattavissa siihen ilmoitukseen vanhemmille, että on homo ja tulee kaapista ulos, haluten täyden hyväksynnän jota todennäköisesti, varauksetonta ei kuitenkaan saa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voi teitä... kirjoitti:

Siellä ne miljonäärit New Yorkissa elää ,ukavaa elämää. Tavallinen JT uskoo kaikkiin sepustuksiin, ja ylläpitää rahantekokoneistoa. Valheita ja vääritelyä koko liikken historia. Maailmanloppu on tullut jo ties kuinka monta kertaa...HERÄTKÄÄ!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu