TAAS TULIPALO !!Maalitehdas palaa

Fin-Tex Maalin maalitehdas palaa Ylöjärvellä Moreenitiellä. Päivystävän palomestarin mukaan palosta leviää voimakkaasti myrkyllistä savua ympäristöön.

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/sahkeet/Maalitehdas palaa Yl%F6j%E4rvell%E4/1190706
175083
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kauhean monta tulipaloa todella lyhyen ajan sisään!!! Mistä on kyse?

Äänestä
  • alasajosta on kyse.

    Äänestä

Nyt olisi yliopiston maistereilla mainio tutkimuskohde, että millainen vaikutus lordihysterialla on kaikkiin näihin tuhopolttoihin.

Äänestä
  • miten muka lordi liittyy paloihin?? EI MITENKÄÄN

    Äänestä

  • öh taas lordi juttu.. vittu uskonnosta!

    Äänestä

  • Niinpä tietysti Lordistahan ne kaikki tulipalot johtuu, niin ja tietenkin siitä että Tarja Halonen valittiin presidentiksi. Kyllä osaa jotkut olla typeriä ihmisiä.

    Äänestä

Kommunistit ovat taas aktivoituneet!

Äänestä

Ennen viime lamaa ja sen saatossa paloi myös. Sahoja ja PKT yrityksiä.

Äänestä

palaa niitä mökkejä joka vuosi nytten vaan uutisointi on lisääntynyt lähivuosina.

Äänestä

Siel on vaa joku polttanut juhannuskokon etuajassa:)

Äänestä
  • Nero poltti Rooman, Turku paloi ja Lontookin oli kerran liekeissä. Jo ennen ku ihminen keksi tulen, sytytteli salamat metsäpaloja.

    Äänestä

pihalla paloi ooppeli,,, tänään läähti bensaletkusta :(

Äänestä

Eikös saksalaisia oo taas turisteina suomenmaassa näin kesäisin aikas palajo?! Nyt vaan niille ei enää riitä lapin polttaminen.... Ei vaiteskaa... Eikö se yksi polliisi meinanu notta se helsinkin makasiinien poltto on rohkaissu muuthi pyromaanit ja tulella leikkijät polttelemmaan. Ja ukkonenni poltti koilis-pohjanmaalla tässä muuan viikko sitte pari omakotitaloa.

Äänestä

Nuoriso löysi tulitikut lähikaupan hyllyltä. Omasta mielestäni ne kyllä ovat hieman turhia... Ilotulitteiden väsääminen on paljon hauskempaa kuin tuhopoltto. :P

Äänestä

Se paloi tänään... :-/

Äänestä

Palo pari turvesuotaki...
Oli ihan pakko tuoki asia ilmottaa =)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ylöjärvellä kirjoitti:

Fin-Tex Maalin maalitehdas palaa Ylöjärvellä Moreenitiellä. Päivystävän palomestarin mukaan palosta leviää voimakkaasti myrkyllistä savua ympäristöön.

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/sahkeet/Maalitehdas palaa Yl%F6j%E4rvell%E4/1190706

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu