Turvallisin ratkaisu on pyytää Venäjää ottamaan meidät suojelukseensa, vaikkapa liittymällä yhdeksi sen autonimiseksi tasavallaksi. Silloin olisi turvallisuutemme taattu, eikä meidän tarvitsisi enään maksaa kallista varusteluamme. USA:n rosvovaltiokaan ei uskaltaisi tänne hykökätä, kuten sillä tapana on ollut, hyökkäillä pienempiin maihin.
NATOONKO?
ei kai.
3216
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
littoutuakkin kuvitellun vihollisen kanssa. Saattaisi tosin usanistit ja muu rutuporukka muuttaa muualle.
vain mielenvikainen haluaa liittyä Venäjään
Iranmato höpisi jo tuota samaa paskaa, onkos se Mike siellä taas asialla?
IRONMIKES ESITTÄÄ SUOMEN JA VENÄJÄN SOTILASLIITTOA 19.1.2006
"Miksei siis sotilaallinenkin yhteistyökin Venäjän kanssa voisi kukoistaa? Liittolaismaahan ei kohdistuisi näin ollen pienintäkään sotilaallista uhkaa, joka on muhinut yli 60- vuotta joidenkin harhaisten päissä ja kuvitelmissa.
Siinä olisi kaksi kovaa luuta yhdessä, joiden silmille ei yksikään mahti maaimassa voisi yhtään mitään. Kerrassan loistokas idea."