Tulevaisuuden näkymiä

Veikkaan, että tulevaisuudessa Perussuomalaiset, Suomen Kansan Sinivalkoiset, Vapaan Suomen Liitto ym. kansallismieliset suomalaiset ovat yhdistäneet voimansa ja taistelevat yhtenä kansallisena rintamana Suomea, suomalaisia ja suomalaisuutta kohdistuvia uhkia vastaan. Tätä todella toivon, sillä yhdessä olemme vahvempia ja ainoastaan näin onnistumme pitämään Suomen Suomena!
4277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Älä viitsi.

Äänestä

ei toimis jo sen vuoksi kun perussuomalaiset on ainut jolla noista kolmesta on mahdollisuus nousta.

Ja vaikka perussuomaliset kritisoi liian avointa turvapaikka/maahanmuutto järjestelmää(itsekin myös välil) niin ne tekee sen huomattavasti maltillisemmin kuin sks. Eli jos perussuomalaiset ja sks yhdistyis nii moni voisi nähdä perussuomalaisetkin rasistisena porukkana mikä ei olis hyvä jos haluamme että perussuomalaiset menestyy jatkossakin.Ja vapaansuomenliiton kanssa perussuomalaiset tekee jo yhteistyötä mun tietääkseni tai on ainakin tehny.

Mutta jos halutaan suomen kansan parasta ja suojella suomea ja suomen etuja, varminta olis vaan tukea perussuomalaisia!!

Äänestä

Kuten arvata saattoi: tuomio moiselle yhteistyölle tulee ennen kun sitä on edes kokeiltu, saati yritetty keskustella asioista ja niiden eteenpäin viemisestä.
Se, joka sanoo ei onnistu, voisi perustella väitteensä. Kertoa, kuinka on asiassa toiminut ja mitä on sen eteen tehynyt onnistumatta.
Näitä sivuilta voisi kysyä neuvoa ja opastusta siihen, mistä kiikasti ja miksi.
Jos iänikuinen vastaus jokaiseen yteistyöajatukseenkin on EI ONNISTU, niin asia on etukäteen päätetty yrittämättäkään.
EI ONNISTU, EI järjen, yrittämisen halun ja yhteistyön puutteen takia.
Olisiko aika vaihtaa vanha virsilevy uuteen: KOKEILLAAN, YRITETÄÄN, NEUVOTELLAAN JA PYRITÄÄN YHTEISYMMÄRRYKSEEN.

Äänestä
  • Perustatko, Olli, käsityksesi yhteiskyvystä/-kyvyttömyydestä näitten palstojen kirjoituksiin?

    Olisin uskonut sinunkin tietävän, että näillä palstoilla kirjoittelevat ovat pääasiassa niitä PerusSuomalaisten vastustajia, joitten tarkoituksena on vain mustamaalata ja mollata puoluetta.
    Ja, ylipäätään, nimimerkkien takaa esitetyille kannanotoille ei kannata antaa kovin suurta painoarvoa. Miten voisikaan, jos kirjoittaja itsekin häpeilee kantojaan niin paljon, ettei kehtaa esittää niitä omissa nimissään.

    Olisin uskonut sinun tietävän senkin, että yhteistyö tehdään aivan muilla foorumeilla. Poliittisista valinnoista vieläpä asia kerrallaan.
    Esimerkiksi sinuakin koskeva Helsingin luottamuspaikkojen jako: eiköhän sekin ole muitten puolueitten kanssa yhteistyössä neuvoteltu paketti?
    Tiedätkö, muuten, kuka ne PerusSuomalaisten puolesta neuvotteli?

    Nimimerkkini JKa on tunnettu ja tunnustamani. Siitä huolimatta - tällä kerralla - koko nimi
    Jorma Uski
    Jyväskylä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Christina' kirjoitti:

Veikkaan, että tulevaisuudessa Perussuomalaiset, Suomen Kansan Sinivalkoiset, Vapaan Suomen Liitto ym. kansallismieliset suomalaiset ovat yhdistäneet voimansa ja taistelevat yhtenä kansallisena rintamana Suomea, suomalaisia ja suomalaisuutta kohdistuvia uhkia vastaan. Tätä todella toivon, sillä yhdessä olemme vahvempia ja ainoastaan näin onnistumme pitämään Suomen Suomena!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu