kaamee nälkä

normaalisti tulee aina otettua pe ja la kunnon lärvit ja su kun herää niin olo ei viä kovin paha mut iltaa kohti alkaa kamala maha kipu, hiki ja mikä pahin hirveä nälän tunne..se kestää yleensä ti tai ke ja sit olo vasta normalisoituu!!kokoajan joutuu vaan syömään koska nälkä vaan jatkuu.. mistähän johtuu?onko kellään muulla samaa?
3991
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tulee syötyä pekonia munia kalapuikkoja sipsejä pizzaa ym.Aivan normaalia koska elimistö on kärsinyt entsyymien menetyksestä ja suolatasapaino on järkkynyt.Ja lopuksi myös nestetasapaino vaikuttaa tähän.

Äänestä

Yksinkertainen vastaus on: Veren sokeripitoisuus.

Larvit = juot pari paivaa . . . sokerilienta . . . toivottavasti syotkin jotain.
Sitten paluu arkeen - sinulla on nalka, koska olet saanut pelkkaa sokeria tai sitten se on se veren sokerin laskuhumala.

Neuvoisin sinua meenemaan mittauttamaan verensokerit (12-14 tunnin paasto ennen koetta) ja sitten ehka mietit pariin otteeseen, vedatko viela larvit!

Äänestä

krapulaa en pode itseasiassa oikein koskaan=) juon noin 70 kertaa vuodessa ja krapula iskee ehkä noin 5 kertaa. krapulaan kuuluu AINA hirveä nälkä, mikä on vaan ihan hyvä juttu koska poltan tupakkia, joka omalta osaltaan muuten vähentää ruokahalua niin on sitten ainakin ryyppyillan jälkeen ruokahalut kohdillaan=) pää on joskus kipeä, mutta se kestää vaan n. puoli tuntia... oksentelua on erittäinerittäinerittäin harvoin, eikä sekään kestä kuin korkeintaan tunnin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vinssiwiljami kirjoitti:

normaalisti tulee aina otettua pe ja la kunnon lärvit ja su kun herää niin olo ei viä kovin paha mut iltaa kohti alkaa kamala maha kipu, hiki ja mikä pahin hirveä nälän tunne..se kestää yleensä ti tai ke ja sit olo vasta normalisoituu!!kokoajan joutuu vaan syömään koska nälkä vaan jatkuu.. mistähän johtuu?onko kellään muulla samaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu