...Kimmo Sasi on asialla, syntyy sutta ja sasia?
Miksi joka armas
kerta kun...
17501
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Nyt kävi sosialititoimistosta käsky: Vittuilkaa Sasille, vaikka hiustyylistä jos ei muuta keksi.
Sasistaa on oikeasti kasvanut vahva poliitikko nuoruuden hapuilun jälkeen.
Vaikka vaatteista jos ette muuta keksi?
Ei katsos kaikki toimi niin kuin teillä, nassikka.
Sosialistien Sasi-kampanjan laukaisi Helsingin Sanomissa Paavo Lipponen. Teidän nilkit painaa perässä. Kun polkomissaari näyttää kuka on tänään pahiten neuvostovastainen, niin bolshevikkilauma ryntää kuin hullut sonnit siihen suuntaan.
Huomaatteko itse? Teitä ohjaillaan.
....jälkeen hieno poliitikko?
Kokoomuksessa ehkä...
..HS:ia!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000103&posting=22000000017326094
"Se, että perustuslaki jättää tulkinnanvaraa ei kai ole Halosen syy? Kuten Halonen kysyttäessä vastasi: "Asioista puhutaan hyvässä yhteisymmärryksessä pääministeri Vanhasen kanssa...ilmeisesti median kiusaksi?" Halonen ei siis valittanut, että media vainoaa, vaan että lehdistä ja oppositiosta olisi mukavampaa jos asiaan sisältyisi isompaa draamaa, mitä siihen tosiasiassa liittyy. Suurin siunailija tuntuu joka kerta olevan Kokoomuksen Kimmo Sasi, jonka halu otsikoihin on Matin ja Mervin luokkaa."
HS kommentoi asiaa myöhemmin:
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Lipponen kehottaa lopettamaan presidentin nilkkaan potkimisen/1135220381330
perustuslain puolustaja. Hiustyyliin en ota kantaa.
Yritti myyttää Soneraa ulkomaille pariinkin otteeseen ja yritti laittaa VR:n talouden kuntoon, mutta vasemmisto pani pisteen näille hankkeille ja Suomen veronmaksajat ovat kärsineet sen vuoksi miljardilaskun, ettei Sasin kannattamia hankkeita toteutettu.
Siis ei aivan turha jätkä, vaikka poliitikko onkin...
Sonera meni Ruotsiin sitten pilkkahinnalla kun ei ajoissa toimittu. Erkki Tuomioja, silloinen kauppa ja teol min (kuka sen siihen hommaan päästi, Lipponenko?) sitten puolusteli että olisihan ollut ostajaa kohtaan väärin jos olisi myyty niin kalliilla.
Totta kai kokoomuslaiset ovat innoissaan kun puoluen suuri poika nälvii Halosta. Tuskin Sasi olisi ollenkaan noin tiukka perustuslain tulkki jos Niinistö olisi presidentti.
Voi, minkähän takia yritykset menevät konkurssiin, ja pörssikurssit laskee, kun olisi käytetävissä Kimmo Sasin kaltainen nero noihinkin asioihin.... Ja porvarien muisti on kovasti valinnainen, mutta sillä ei ole väljä;
Kokoomus voi rauhassa jatkaa näykkimislinjallaan. Toivottavasti linja tuottaa tulosta, koska Kokoomus tarvitsee suuren vaalivoiton seuraavissa vaaleissa, edes niukka voitto Keskustasta ei riitä. Punamulta vahvistuu jokaisesta hyökkäyksdestä Halosta kohtaan, koska ne ovat välillisesti myös hyökkäyksiä Matti Vanhasta kohtaan.
Sasi on parasta vaalityötä SDP:n hyväksi.
Sasi on parasta vaalityötä kaikille muille puolueille, paitsi Kokoomukselle. Ettekö kokkareet tajua?
Heinäluomalla kesti kaksi vuotta, että ymmärsi Sasin olleen oikeassa. Sitten vielä yritti kerätä poliittiset pisteet kotiin kahden vuoden viiveestä. 600 e/v ja 150h/v ylimääräistä työmatkalaiselle, joka ajaa koko pätkän päivittäin.
En tiennytkään että Kimmo Sasi osaa ennustaa...
Hävettäis kuulua kokoomukseen ton typeryksen kanssa, hyi helv....
tulevaisuuden, kun oikein pääpuhujaksikin on buukattu.
________
.. paperista jonkun toisen kirjoittamaa juttua
Joku muu kuin halonen omaisi selvemmän ja sujuvamman sisälukutaidon kuin tarja!
Halosta ei tarvita mihinkään, ei niin mihinkään!