Rahastaa ainakin autokoulut osaavat. Pakkohan se ajokortti on saada ja paskariistäkät tietävät sen. Nyt sitten halutaan lisää ajotunteja, mikä on hyvä sinänsä, koska autokoulussa ajetaan liian vähän ajotunteja, ajotunnit tosin ovat liian kalliita.
Mitä enemmän ihminen ajaa autolla sitä parempi kusi siitä tulee. Rutiini tulee vasta 5-10 ajelun jälkeen, tapauskohtaisesti nopeamminkin voi rutinoitua päteväksi, paskarutiiniin pääsee vuodessakin eli kuski osaa ajaa, mutta ajotaito ja käytännön liikennesääntöjen tuntemus on perseestä.
Helsingissä paskakasat eivät tajua, että oikealta tulevaa kannattaa väistää, sillä jos tulen oikealta ja mulla ei ole kolmiota takanani niin ajan kylkeen ihan opetusmielessä.
Miettikääpä ainakin lähikatujenne varoituskolmiokohdat vaikka ulkoa niin siitä se lähtee, idiootit niin ei munkaan tarvitse tulla antamaan lisäkoulutusta autollesi muistutuksena, ettet osaa liuikennesääntökä ja jouduin painaa sun törttöilys takia jarrua, turha levitellä idioottina käsiäm, ettet ollut hereillä tilanteessa, katsotaan vieläkö ihmettelet kun autos on säpäleinä aamulla parkkipaikallas, nostatko silloinkin käsiäs ja ihmettelet, että pyörremyrskykö yöllä kävi.
Rahastus
13
1721
Vastaukset
- ensin
kouluu, että opit kirjoittamaan.
Mene sen jälkeen autokouluun, että asenteesi liikennettä kohtaan korjautuisi.- sairas kuski
ensiviestin kirjoittaja on sairas mieleltään! Ei kannata provosoitua!h
- Abi
Niin tosiaan, on olemassa väistämisvelvollisuus ja sen lisäksi päälleajokielto.
...Mee ensin kouluun ja sit autokouluun.
Menisit kuitenkin lastentarhan kautta. Siellä alkaa olla hyvä perusopetus liikenteeseen.
Sitten vaan opettelemaan matikkaa ja yritysten maksamia kustannuksia yhteiskunnalle, työntekijöille, yms. Luettelo on niin pitkä, että sulle sitä on ihan turha tässä kertoa.
Asennevammallesi en voi mitään.- ylihinta on puhunut
kyllä autokouluilla pitää olla fyrkkaa ostella uusia autoja! keneltä muiltakaan rahat revittäisiin kuin oppilailta?
- kustanuslaskelma
ylihinta on puhunut kirjoitti:
kyllä autokouluilla pitää olla fyrkkaa ostella uusia autoja! keneltä muiltakaan rahat revittäisiin kuin oppilailta?
niin ehkä saadaan parempaa tietoa mitä on noin 25 vuoden yrittämisen jälkeen jäänyt huomaamatta hinnoittelussa.
- aaahahhaaahaaa
kustanuslaskelma kirjoitti:
niin ehkä saadaan parempaa tietoa mitä on noin 25 vuoden yrittämisen jälkeen jäänyt huomaamatta hinnoittelussa.
"mitä on noin 25 vuoden yrittämisen jälkeen jäänyt huomaamatta hinnoittelussa."
-aivan, ne unohtuneet laskut voidaan vielä periä nykyisiltä oppilailta ja joka toinen vuosi vaihdetaan uusi auto, kyllä siinä pitää rahaa nyhtääkin. - kokemusta on
aaahahhaaahaaa kirjoitti:
"mitä on noin 25 vuoden yrittämisen jälkeen jäänyt huomaamatta hinnoittelussa."
-aivan, ne unohtuneet laskut voidaan vielä periä nykyisiltä oppilailta ja joka toinen vuosi vaihdetaan uusi auto, kyllä siinä pitää rahaa nyhtääkin.selvästi päähän potkittu penikka joka tälläisia kirjoittelee
- se laskelma
aaahahhaaahaaa kirjoitti:
"mitä on noin 25 vuoden yrittämisen jälkeen jäänyt huomaamatta hinnoittelussa."
-aivan, ne unohtuneet laskut voidaan vielä periä nykyisiltä oppilailta ja joka toinen vuosi vaihdetaan uusi auto, kyllä siinä pitää rahaa nyhtääkin.kun kerran tiedät, jään odottamaan onko munaa seistä väittämänsä takana ??
- näkeehän sen selvästi
se laskelma kirjoitti:
kun kerran tiedät, jään odottamaan onko munaa seistä väittämänsä takana ??
toki kun ajotunnin hinnat hipovat pilviä, muutaman oppilaan ajatuksella saa hyvin maksettua autojen lyhennykset pois, loppu jää käteen.
sehän on selvä että oppilaat kaiken, ja ylikin maksavat. pitää olla aika sokea ettei näe näitä ylihintoja ilman "laskelmia".. - laskea
kokemusta on kirjoitti:
selvästi päähän potkittu penikka joka tälläisia kirjoittelee
selvästi laskutaidoton heppu kaikesta valittaja ja vähäisellä viisaudella varustettu
- olla tosissasi!
näkeehän sen selvästi kirjoitti:
toki kun ajotunnin hinnat hipovat pilviä, muutaman oppilaan ajatuksella saa hyvin maksettua autojen lyhennykset pois, loppu jää käteen.
sehän on selvä että oppilaat kaiken, ja ylikin maksavat. pitää olla aika sokea ettei näe näitä ylihintoja ilman "laskelmia"..Mitään siteitä autokouluihin omaamatta, mutta jonkin verran yrittämisestä tietävänä voin vakuuttaa, että kyllä siitä ajotuntimaksusta täytyy paljon muutakin maksaa kuin auton lyhennykset. Muuhun vastaavaan alaan verraten ainakin palkat kaikkine kuluineen, polttoaineet, huollot, koulun vuokra, vakuutukset, jne. HERÄÄ Paavo!!
- sulla on..
"Mitä enemmän ihminen ajaa autolla sitä parempi kusi siitä tulee." HAHAHAHAHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAA!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö27810199K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon2335906Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1735384PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *925010Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot193305Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe62676- 2142572
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.172404- 282224
Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3812171