jos tieteellisesti koetetaan osoittaa,että jotkut kansat ja heimot ovat muka vähemmän kehittyneitä niin siinä on tehokas ase ,jolla käydä sortamaan muita.
Tämä on evoluutioteoriassa sisäänrakennettu johtopäätös - ja katkera pala darwinisteille ,koska he eivät sitä pysty kumoamaan.
Yleensä he toitottavat kuin papukaijan suusta: "evoluutio ei ota kantaa etiikkaa tai moraaliin "; - kiertäen asian ytimen.
Tämä on evoluutioteoriassa sisäänrakennettu johtopäätös - ja katkera pala darwinisteille ,koska he eivät sitä pysty kumoamaan.
Yleensä he toitottavat kuin papukaijan suusta: "evoluutio ei ota kantaa etiikkaa tai moraaliin "; - kiertäen asian ytimen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Niitä kreationistien olkiukkojako, joiden aito olinpaikka on kreationistien luomassa hörhöuniversumissa?
Valkoiset ja mustat ovat kehittyneet erisuuntiin sellaiset vajaat 70 000 vuotta, ja tämänhetkinen tilanne suosii sitä kehityssuntaa, jonka jääkautinen Euraasia sai aikaan sinne tunkeutuneille ja tuhoutumatta jääneille populaatioille, mutta evoluutio on ilmiönä jotain, joka kehittyy tilanteen mukaan ja opportunismio on yksi sen käytövoimista. Siksi, jos joku epäinhimillinen , mutta älykäs olento seuraisi viiden miljoonan vuoden kulutua lajimme historiaa, niin mihin tulokseen evoluutiomme menestyksestä hän loppujen lopuksi tulisi?
Kurt Wonneguthin Calapagos on teos, jossa esittämäni näkökanta on ilmaisti fiksun kaunokirjallisesti.
Evoluutio on pelkkä fasistinen uskontosuuntaus vailla mitään todellisuuspohjaa. Luoja loi mustan miehen ja musta mies loi valkoisen apulaisekseen.
..apina loi sen Luojan.
"..apina loi sen Luojan."
Alkusyy lienee jo asia erikseen. Se ei oikeastaan liity evoluutioon. Evoluutiohan käsittelee pääasiassa lajinkehitystä. Siitä, ovatko nykyiset lajit kehittyneet vain muutamasta lajista, voidaan olla montaa mieltä. Lajien sisällä tapahtuvaa kehitystä (johon tämä rotubiologiakin paljolti pohjautuu) ei varmaan kovinkaan moni vakavissaan kyseenalaista.