Ö-ennätys

Uhohda työ, löysää vyö. Herkkuja syö, onhan yötön yö.

YööÖöÖöÖ


ryöväsin tost över eikun under...
2108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ja sillee...

Äänestä

Juhannus ehkä on kesässä kerran,
ymmärrän tänään vain sen verran.
Kun rannoilla ilo huudot raikuu,
myös järvien selät ja aavat kaikuu.
Niin moni tänään hukkua saa,
ehkä se heille on unelmaa.
Vaan arki vihdon viikon koittaa,
taas surua kellot nuo kirkon soittaa.
Ja ystävät,rakkaat miettivät siellä,
mikset ollut kaidalla tiellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Öhölö kirjoitti:

Uhohda työ, löysää vyö. Herkkuja syö, onhan yötön yö.

YööÖöÖöÖ


ryöväsin tost över eikun under...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu