Kuinka moni teistä malttaa silloin tällöin hetkeksi pysähtyä ja miettiä sitä, että on sisimmässään EU-kansalainen? Kuinka usein turhat touhut - huonojen kirjojen lukeminen ja typerien, barbaaristen ruokien ja juomien laittaminen - vievät aikaa Eurooppalaisuuden syvemmältä sisäistämiseltä ja siten vahingoittavat mahdollisuutta tulla EU:n kannattajaksi.
EU:ta vastaan änkyröinnin sijasta teille tarjotaan vaihtoehtoa. Olla EU:n kannattaja, tuntea EU:n juuri sinulle tarjoamat monipuoliset mahdollisuudet ja virikkeet. Näin esimerkiksi hauskat joukkotapahtumat, joissa leivotaan kakkuja ja lauletaan - kaikki Eurooppalaisuuden kunniaksi ja EU:n aseman lujittamiseksi suomalaisten mielissä.
EU:ta vastaan änkyröinnin sijasta teille tarjotaan vaihtoehtoa. Olla EU:n kannattaja, tuntea EU:n juuri sinulle tarjoamat monipuoliset mahdollisuudet ja virikkeet. Näin esimerkiksi hauskat joukkotapahtumat, joissa leivotaan kakkuja ja lauletaan - kaikki Eurooppalaisuuden kunniaksi ja EU:n aseman lujittamiseksi suomalaisten mielissä.
Vastaukset 14
Vanhimmat
bushisti ja siionisti.
Kunnioitan tietyllä tavalla Bushin ratkaisuja vaikka ne toisaalta epäterveitä ovatkin.
eun kannattajien ajatukset ovatkin yhtä bushin kapitalistististen ajatusten kanssa ei koskaan olisi pitänyt mennä euhun mukaan nyt tänne virtaa kaikkea eu saastaa ja heikko laatuisia elintarvikeita eusta:) onhan testeissä todettu että eussa viljellyissä kasviksissa on moninkertaisesti torjunta aine jäämiä verraten Suomalaiseen vihanneksiin siis yksinkertaisesti keski-euroopasa laatuvaatimukset eivät yllä meidän elintarvikeiden tasolle läheskään! kaikkia typeriä eu direktiivejä siellä keksitään mutta yhtään ainoata direktiiviä ne eivät edes eussa itse ole esim (ranskassa) voineet toteuttaa tähän päivään mennessä eikö totta? eu on FIASKO!! ja se kaatuukin 10 vuoden sisällä:) ja hyvä niin:)=
Minun mielestä näiden yltiöeurooppalaisten uusliberaalien todellisuutta vastaamaton EU:n ylistys ja asiaton kirjoittelu nettipalstoilla on ansiokkaasti vähentänyt Euroopan Unionin kannatusta ja tehnyt kansalaisille ymmärrettäväksi minkälaisesta haihattelusta on kysymys.
Kilpailukyvyn kiristäminen entisestään merkitsee taas tiukempia leikkauksia kansalaisten elintasossa ja tässä ollaan maailmanlaajuisessa kierteessä, globaali pyörähdys kanssakilpailijoiden keskuudessa ja taas on uudet leikkaukset edessä.
Kansallinen pääoman ja vauraus on lähes tyystin siirtynyt ylikansallisen markkinamafian käsiin.
Jatkossa EU:n järjettömyys käy entistä vaikeammin peiteltäväksi ja se tietää vahvoja ylilyöntejä ja edelleen rapautumista suuntaa jos toiseen Unionistien keskuudessa.
Allekirjoita adressi Euroopan Unionista irtaantumiseksi.
Maltillinen EU:n kannattajuus, jota edustan, vastaa täysin todellisuutta. EU:n ulkopuolella Suomelle ei ole muuta vaihtoehtoa kuin takapajuinen, Pohjois-Koreaa muistuttava pakkodiktatuuri.
Kilpailukyvyn kiristäminen ei merkitse mitään muuta kuin hyvinvointia. Jos haluat päästä nauttimaan rajattomista vaurauksista - saaliinjaolle - tule töihin ja jaa osaamisesi, innovaatiosi ja tietotaitosi yrityksesi kanssa. EU ei ole järjetön.
Kuuluisa eu tehny sinustaki järjettömän joka kirjoituksesi samaa pöpinää eikun nurin koko eu ja Suomi itsenäiseksi vaan eu direktiivit on tyhmiä ja simppeleitä varten nehän keski-eurooppalaiset onki hiukan simmpeleitä esim yleeensä mainitsemissasi eu maissa on muuten opittu lukemaanki paljo myöhemmin kun esim Suomessa! että miten nyt sitte perustelet että ne keski-euroopassa ois muka meitä Suomalaisia fiksumpia?ei se että ne esim Ranskassa osaa litkiä punkkua tee niistä fiksumpia nythän ne on itsekkin kusessa niitten viiniensä kans ja sitäpaitsi...konjakkia juovat yksinkertaiset joitten makuhermot ei ole kehittynny:)
Jos EU menee nurin, Suomikin menee nurin. Sillä Suomi on EU:n jäsen ja sille et voi mitään.
Kun meitä eun vastustajia on koko ajan kasvava joukko niin me kaadamme koko eun:) ellei se eu raakile kaadu jo ennen sitä:) nurin vaan eu ja se olisi kaikille hyväksi:)
kyykyttäminen. Korporaatiot ja suuryritykset eivät meitä johda, osaamme ajatella omilla aivoillamme. Kansan etu vai korporaatioiden etu? EU on sotaa kansalaisten oikeuksia ja arvoja vastaan. Direktiivit naamioidaan muka pehmeisiin arvoihin, lopputulos on päinvastainen
...ON kansan etu. Niin yksinkertaista se on. Käyttäisit aivojasi parhaiten, jos opettelisit mitä hyötyä EU:sta on. Yksi asia kerrallaan.
Tässä on odotettu koska Talollinen käyttää aivojaan, mutta ei varmaan enään pysty konjakki huuruissa järjelliseen ajatteluun :)
Ota konjakkia :)
Minkä barbaaristen ruokien ja juomien?
...
propagandaa ei edes neukkulandiassa harjoitettu verrattuna siihen mitä SINÄ tänne suollat=)
varmaan innolla odotat eu:n liittovaltioitumista, mitä ei kyllä tule tapahtumaan jos ihmiset oikeasti ajattelevat omilla aivoillaan.
toisin kuin yhdysvaltalaiset, meidän päitämme ei käännetä tunteisiin vetoavilla puheilla, karnevaaleilla tai kakkukahveilla mihinkään suuntaan. kylmät faktat ratkaisee. eu haisee kalalle, joka mätänee.