Niin..Mitä me presidentillä tehdään? Firma pyörisi aivan hyvin ilman presidenttiäkin. Mitä se siellä tekee? Miksi me tuhlataan joka vuosi miljoonia jonkun tyhjänpäiväisen viran täyttämiseksi, kun samaan aikaan terveydenhoidossa, kouluissa
ja kunnissa valitellaan varojen puutetta.
Mitä lisäarvoa presidentti tuo? Minusta lisävaroja saataisiin poistamalla täysin turha virka nimeltä presidentti.
Tämä ei ole vitsi. Miettikää nyt?
ja kunnissa valitellaan varojen puutetta.
Mitä lisäarvoa presidentti tuo? Minusta lisävaroja saataisiin poistamalla täysin turha virka nimeltä presidentti.
Tämä ei ole vitsi. Miettikää nyt?
Vastaukset 4
Vanhimmat
osoittanut ettei presidentin viralla ole enää nyky-Suomessa käyttöä. Halonen on piikki Suomen "lihassa", joka pitäisi vetää irti. Vielä joskus Kekkosen aikana presidentti oli välttämättömyys, mutta nykyään Suomi EU:n osavaltiona ei pressaa tarvitse.
Muun tekemisen puutteessa sählää pääministerin tontilla EU-asioissa rikkoen perustuslakia. Voiko siis perustuslakia rikkoa noin vain ilman mitään seurauksia?
juuri EU:n takia pitämään Suomen puolta. Mutta sellaista presidenttiä, johon voi luottaa. Onhan Suomi nykyisellään itsenäinen valtio?
Halonen ei ole johtaja, jota voisi arvostaa. Ei omaa mitään arvoja, joita voisi kunnioittaa.
Ei ole edustava käytökseltää eikä olemukseltaan.
Halonen on vain vasemmiston presitenti, samanlainen kuin muutkin vasemmiston epärehelliset ja vastenmieliset moukkat!
Halonen on vailla minkäänlaista karismaa, vahuuden kynnyksellä oleva psykopaatti reppana,