Boikotoikaa näitä.

2352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Juuri noita merkkejä mitä tuolla pellelistalla on minä ostan aina. Suosittelen muillekin. Nuo listat taas kannatta kuskata vessaan. Eivät ne perseen pyyhkimiseen sovellu, mutta ne voi laittaa pyttyyn ettei ikään kuin loiskahda.

Äänestä

Aina välillä unohtuu jotkut kestoboikottien kohteet,mutta ilokseni huomasin,että yhtään listan tuotteista ei ole ostoskoriini eksynyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Neiti X kirjoitti:

Käykää kattomassa http://www.rauhanpuolustajat.fi/kulutaharkiten/kuluttajan_muistilista.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu