Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Wanda, vastaisitko minulle?

Tuolla yhdessä viestissä kirjoitit, että femmarit ovat poistaneet kohtunsa vastalauseena miehille tai jotakin. Missä tällaista on tapahtunut, en ole kuullut koskaan. Hyvää kesää, ja kiitos jos jaksat vastata
6318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei tää oo mikään pimpan osien teurastuspalsta

Äänestä
  • Ja ei kohdunpoistossa silputa emätintä.



    Pinjapinja

    Äänestä

  • Wanda?? kirjoitti:

    Ja ei kohdunpoistossa silputa emätintä.



    Pinjapinja

    Monella vanhalla papalla käsi jo pikkusen tärrää.

    Äänestä

Kyllä vain ja tämä tarina on tosi.
Ei ole kuin suurinpiirtein 10-15v. aikaa kun radikaalifemmarit leikkauttivat kohtunsa vastalauseena miesten oikeuteen lisääntymis prosessiin.
Aarno Laitinen mainitsi asiasta eräässä toukokuun lauantai Iltalehden kolumnissa.
Jonkun on turhaa väittää, että piruuttaan olisin moista keksinyt.
Eräs radikaalifeministi vaati vieläpä naisgynekologia suoritamaan toimenpiteen.Feministin elämää ja toimia olen saanut seurata erittäin läheltä koska on läheinen sukulainen.
Ruotsissa on jo usean vuosikymmenen ajan radikaalifeministit kampanjoineet kohdunpoiston puolesta.

Äänestä
  • Itselle kohtu ainakin tärkeä, sain kasvattaa siellä lapsemme ja en muuten pidä miehiä eläiminä, niin kuin nämä Ruotsin femmarit. Tasa-arvo on jees, mutta telaketjufeminismi on jo sairautta!!!!!

    Äänestä

  • NO WANDA VOISITKO VASTATA KYSYMYKSEEN MIKSI MIES/ASIAKAS EI SUVAITSE HUORAN AMMATTIA TYTTÄRELLEEN, VAIMOLLEEN TAI ÄIDILLEEN JOS SE KERRAN ON NIIN KIVAA JA TUOTTOISAA????
    VAAN MIKSI MIES HETI RYHTYY FEMAKOKSI KUN VAIMO JA TYTÄR YHDESSÄ HALUAISIVAT SULTA KÄYTÄNNÖN OPPEJA JA NEUVOJA.

    PS. VOISITKO VASTATA SIIS KYSYMYKSEEN EI MITÄÄN KIPSIVITUISTA JA FEMAKOISTA VAAN IHAN AJATTELISIT AIVOILLASI JA VASTAISIT KYSYMYKSEEN,
    SIIS MINÄ TIEDÄN MIEHEN VASTAUKSEN MUTTA KOSKA OLET TOITOTTANUT VIISAUTTASI JA INSINÖÖRI-OPISKELUJASI LUULISIN ETTÄ PYSTYT VASTAAMAAN KYSYMYKSEEN.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pinjapinja kirjoitti:

Tuolla yhdessä viestissä kirjoitit, että femmarit ovat poistaneet kohtunsa vastalauseena miehille tai jotakin. Missä tällaista on tapahtunut, en ole kuullut koskaan. Hyvää kesää, ja kiitos jos jaksat vastata

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu