Mainitsi mm. että kommunistit ovat laiskoja, haluavat elää toisten kustannuksella. Vahingoittavat työnantajaa yms !
Mitä te kommunistit tähän sanotte?
Mitä te kommunistit tähän sanotte?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
nyt tehkäämme spoletaariset iskulauseet, kaikki pellolle töihin jotka kykenevät. Eläköön Marxilaisuus... : ))
Siimes on nyt mielin kielin herrasväelle; onhan hyviä duuneja tiedossa! Tietenkin takinkääntö on sallittua, jos siltä tuntuu!
Tuntemieni kommunistien, porvarien ja jopa kapitalistien ahkeruudessa ja laiskuudessa ei ole mitään merkittävää eroa.
Kommunistit eivät halua elää toisten kustannuksella; ei kuulu ideologiaan!
Kapitalisti, ollakseen kunnon kapitalisti, elää ainoastaan ja vain toisten kustannuksella ja työn tuloksesta! Kapitalisti ei tee konkreettista työtä. Rasittavaaa tietenkin on seurata kurssien nousua ja laskua ja maailmanmarkkinoiden kehitystä ja muita suhdannetekijöitä, mutta se on lumetyötä!
Kapitalisti on se, joka ottaa taloudelliset riskit. Ja maksaahan kapitalisti työntekijöilleen palkkaakin. Ei se kapitalistikaan mikään ihan turha tyyppi ole...
Mitäpä siihen sanoisi. Eihän meistä monikaan töissä käy ja toverit jotka käyvät risaavat jatkuvasti porvaripomon kanssa saadakseen loparit ja päästäkseen kortistoon. Työ on meille kauhistus ja odottelemmekin sosialistista vallankumousta jotta pääsisimme puolue-eliitin etuuksiin käsiksi ja tappamaan porvareita ja väärinajattelijoita.
t: uudenmaan komut ry
pj. Tunski Punikki
Ja vetelemme myös lonkan lisäksi käteen, usein jopa toisen työmiehen karvaiseen käteen, olemmehan seksuaalisen tasavertaisuuden kannalla.
Liekkö turinassasi perää mutta tottahan siimes nuttunsa käänsi ja samalla kadotti aatteensa kun hänet valittiin lääkebisneksen burana-tytöksi.
Eipä silti, siimes olikin selkeästi liian älykäs komukkain sakkiin. Siellä pitää olla tyhmä tai ainakin näytellä sellaista ja kumartaa aina kun jaska alkaa ääntelehtimään, vaikka vain pieremään.
No, ei burana-tytöltäkään hirveätä kapsiteettia vaadita. Hymyilee vaan ja sanoo mitä sanoa käsketään.
Jokainen tietää, mitä kommarit ovat, mutta Siimekselle kävi kuten Lipipäälle - oma etu ajoi ohi vasemmistolaisista, muita ihmisiä kohtaan solidaarisista aatteista.
Jos Siimes on tullut järkiinsä, niin tervetuloa KOKOOMUKSEEN!