Ericsson haluaa yli 35.v kalkik-

Vanhat 35 vuotiaat mummot ja papat eivät sovi yrityksen imagoon. Nokia suunnittelee kaiketi irtipääsyä yli 30 vuotiaista. Johtoon heillä ei kumminkaan ole asiaa, koska se vaatii kokemusta ja noin 40 - 60 vuoden ikää.

http://www.yle.fi/uutiset/24h/id37451.html
5232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nokialla ei ole mitään tuollaisia suunnitelmia.

Turha provosoida.

Äänestä
  • perässä. Ulkoistamisesta lähtien. On bonus palkkiot päälliköille, tiimityöskentelyä, hoih hoijaa ja tautina seuraa het kohta.

    Äänestä

Joo joo, ulos vaa ja sama systeemi Suomeenki! Eihä Lidlillekää oteta vanhuksii ja siks se tekee kovaa tulosta. Vanhat raadot ei jaksa painaa duunii ja saitsuttaa koko aja.

Äänestä
  • tienaat eläkettä 10 vuoden urallasi ? 100 € kk. No eläke pommista ei voikkaan sitten puhua.

    Äänestä

Se tuppaa olemaan vaan niin että meillä yli 35:lla on eniten rahaa. Jos tälläistä touhua aletaan pelata niin jokainen voi itse miettiä kannattaako tuollaisia firmoja suosia. Ei silti ei ole Ericssonia ollutkaan, joskus harkinnut mut nyt ei tarvitse enään edes harkita. Sama juttu muille firmoille, jotka lulevat voivansa pallotella ihmisiä ihan miten huvittaa. Ei muuta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sista eroon. kirjoitti:

Vanhat 35 vuotiaat mummot ja papat eivät sovi yrityksen imagoon. Nokia suunnittelee kaiketi irtipääsyä yli 30 vuotiaista. Johtoon heillä ei kumminkaan ole asiaa, koska se vaatii kokemusta ja noin 40 - 60 vuoden ikää.

http://www.yle.fi/uutiset/24h/id37451.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu