tappaminen on mennyt juutalaisten ja muslimien välillä jo liian pitkälle!
YK:n on laitettava ISRAEL KURIIN
Jahve
12518
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei Zionisteja koske mailman lait ja moraali
vanhasta testamentista.4.moos.kirja,luku 33."Ohjeita maan valloittamiseksi"
Niin kauan kun Israelilla USA:n tuki saavat tehdä mitä haluavat.
..nii onhan se valitettavaa kun sossupossut ei saa rauhassa tappaa ja terrorisoida.
Onhan se voi voi ja sossu sossu possusossupossu kun jenkit on niin hyviä.
Olen siirtynyt savumajaan asumaan koska ulkomaalainen pääoma osti minut. Pakkohan sitä on olla, ja sitä ei koskaan ole liikaa muutenhan asuisimme edelleen luolissamme.
It takes two for tango.
palestiinalaiset pistävät yhdeksänvuotiaan pommi vyötäröisillään koulubussiin, israel tekee ohjusiskun hamasin tiloihin....israel yritti rakentaa muurin terroristien estämiseksi mutta nuo kiipesivät vain yli...tai kaivoivat ali.
islamistit eivät kuuntele järkipuhetta
siis samaa sakkia geneettisesti...
ovat vain nostaneet itsensä valituksi kansaksi vaikka ovat samaa rotua kuin arabit ja nyt tappamassa siis omiaan...
sanotaanhan että juutalainen myy vaikka äitinsä kun saa hyvän hinnan
siinä se asian ydin on - sairasta väkeä moraalisesti
pitää asiaansa esillä: melkein joka vuosi tulee joku keskitysleirielokuva, koska juutalaiset omistavat suuren osan USA:n elokuvateollisuutta, ja ovat aina omistaneet.
Siellä on myös hyviä, kansainvälisiä kirjalijoita, jotka jatkavat kansansa jaloa kärsimysnäytelmää. Toisen maailmansodan aikana tapettiin paljon muidenkin kansojen edustajia, mutta nämä taas eivät ole osanneet tuoda asiaansa esille, ja siksi esimerkiksi elokuvat puolalaisten tai venäläisten keskitysleirikokemuksista ovat harvinaisia. Ei ole sitä taloudellista potentiaalia tuoda asioita julki.
Juutalaiset myös osaavat älähtää aina kun joku heitä kritisoi, ja älisevät että taas ollaan juutalaisvastaisia siellä ja täällä, ja ei saisi olla. Itse he saavat aloittaa sotia milloin mielivät, ja tappaa vaikka laillisesti valittuja ministereitä ja kansanedustajia, ja ainakaan USA:n presidentti esikuntineen ei sano mitään.
No niin, tulipa taas sanottua, ja tästäkin juutalaiset taas älähtävät, tietenkin.
ja tukee vain Zionisti valloittajaa!
Kyllä mm Kofi annan on yrittänyt pustää siionistit aisoihin mutta pahuksen USa kaataa vetollaan aina kaikki päätöslauselmat jotka kritisoivat israelia. Israel rikkoo jatkuvasti YK päätöslauselmia, mutta koska se on USA uusin osavaltio lait eivät koske sitä.
Israel on ainoa luotettava liittolainen geopoliittisesti kriittisellä öljyrikkaalla alueella USA:lle sen takia USA tukee Israelia, koska Israel takaa USA jalansijan vaikka muut epäluotettavat Arabi liittolaiset eivät takaisi.
Arabit ovat aina olleet epäluotettavia liittolaisia epästabiiline hallituksineen ja ailahtelevine uskonnollisväritteisine ulkopoliittisine lausuntoineen.
Kyseessä on lopulta USA varmuuden tavoittelu ja asemien varmistaminen omassa ulkopolitiikassaan
USA hyvin tietää, että liittolaistenvalinnassa varmuus on valttia, ailahteleviin liittolaisiin kannattaa suhtautua tietylla varauksella.
Kyllä, juuri näin. olen Chomskyni lukenut, mutta en viitsinyt taas selittää sille aivoittomalle piikkipossulle. Se ei auta, olen sen lukemattomia kertoja tehnyt.
Saataisiin juutalaiset kuriin!