HUOM: Tekniikan maailmassa olevat liikevirheet

tällä ja yleistä liikenteessä- palstalla on ollut kirjoituksia ja esimerkkejä aiheesta, mutta oikaisua ei vaan näytä tulevan!

Ei tunnu normaalilta, koska itse koen TM:n paljolti tiedelehdeksi ja seuraan Wiion y. palstoja.
Liikennekin kiiinostaa, vaikka ajan vain polupyörällä! Olen enemmän sellainen kissaihminen, ympäristöaktiivi ja syrjin autoja!

Lynx lynx.
4705
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minä aikani lähettelin kirjeitä päätoimittajalle. Ei mitään vastauksia. Tilaus loppui, enkä lehteä enää lue.

Äänestä

Hyvä väittää, kun ei ole mitään väitteiden tueksi. Yhden esimerkin tuolta toiselta palstalta löysin, ja sekin oli enemmän tulkinnanvaraisuutta ja lukijan lukutaidottomuutta, kuin varsinainen virhe. Ei siinä, etteikö virheitä TM:lle sattuisi siinä kun kelle vain, mutta jos syyttelee, voisi olla jatain sanojen tueksikin.

Äänestä
  • raakoja virheitä, pahoja vajavaisuuksia n. 15-20. En ole laskenut yhteen! Marsku

    Äänestä

  • katso uudestaan kirjoitti:

    raakoja virheitä, pahoja vajavaisuuksia n. 15-20. En ole laskenut yhteen! Marsku

    kyllä ne mokajutut korjauksineen sieltä löytyy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


korjattava pian! kirjoitti:

tällä ja yleistä liikenteessä- palstalla on ollut kirjoituksia ja esimerkkejä aiheesta, mutta oikaisua ei vaan näytä tulevan!

Ei tunnu normaalilta, koska itse koen TM:n paljolti tiedelehdeksi ja seuraan Wiion y. palstoja.
Liikennekin kiiinostaa, vaikka ajan vain polupyörällä! Olen enemmän sellainen kissaihminen, ympäristöaktiivi ja syrjin autoja!

Lynx lynx.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu