Nyt sekin tapahtui, Arvi Lifen yhteyshenkilönä häärii selvitysmies ja paska on konkurssissa.
Kumma vain että Sampo ei ota opikseen ja nyt samat kusettajat ovat laittaneet heti vanhan raunioille uuden putiikin pystyyn. Nimikin on ehkä typerin mitä saattaa keksiä.
Wall Street Financial Services.
Voi v*ttu mitä touhua.
arvilife
9
6039
Vastaukset
- jipe
Itse olen nauranut tuota nimeä vatsani kipeäksi. Ja sitä pyörittää vielä kaikkein pöljimmät exarvilaiset... Hyvin pyyhkii.
- en muistanut
En enää muistanut tuon firman nimeä. Tuoltakin minulle soitettiin muutama vuosi sitten.
Onpa hyvä, että suomi24:n palstoilla voi vapaasti keskustella.
www.plaza.fi/Ellit sivuilla nämä viestit siivotaan heti roskiin.
- Olin siellä
viime kesänä töissä. *Tirsk!*
T: Entinen markkinointiassariorja- Myös töissä viime kesänä
Näin on! Missäs kaupungissa teit hommia? :)
- tein hommia.
Myös töissä viime kesänä kirjoitti:
Näin on! Missäs kaupungissa teit hommia? :)
Oli sentään hauska risteily ;)
- Myyjä
Vai on Vuoriot & kumppanit perustaneet uuden onnettoman yrityksen vanhanpaskan rauniolle. Anteeksi vaan em. kielenkäyttö, mutta näin ex-arvilifen työntekijänä, en hirveästi suosittele ko. putiikin palveluja. Työntekijät eli ajanvaraajat sijoitusneuvojat työskentelevät nälkäpalkalla ja ainoa tulonlähde on eläkevakuutukset. eli, jos maksuttomaan talousneuvontaan mielii tekee, niin eläkevakuutuksia siellä neukkarit yrittää väkisin kaupata.
- turkulainen
Käykää tsekkaamassa kotisivut: www.wallstreet.fi. Olin myös itse joskus hommissa arvi lifessä. Kävin uuden firman kotisivuilla ja huomasin siellä tuttuja nimiä. Kaikki osakkaat ovat Arvi Lifen entisiä sijoitusneuvojia ja konttorinjohtajia. Arvin entisten omistajien nimiä ei ollut missään.. No ne kaverit ei varmaankaan voi ainakaan näkyvästi olla ko. hommissa mukana.
Joten saa nähdä kuinka sällit pärjäävät uuden yrityksen kanssa ja onks homma kannattaavaa.
Toivotan onnea yrityksellä! Ja infona asiakastapaamisiin meneville voisin sanoa, että Wall streetin palvelukonsepti on ihan salettina kopio jo haudatun arvi lifen konseptista.- ik9
Arvi Lifen parhaat tyypithän perusti tämän uuden putiikin. Hommassahan on kaikilla kuukausipalkka ja tekevät oikeasti asiakkaan kannalta hyviä ratkaisuja. Vanhat omistajat eivät tee mitään yrityksessä. Ala on muutenkin muuttunut parempaan suuntaan viime vuosina.
- tottahan toki
ik9 kirjoitti:
Arvi Lifen parhaat tyypithän perusti tämän uuden putiikin. Hommassahan on kaikilla kuukausipalkka ja tekevät oikeasti asiakkaan kannalta hyviä ratkaisuja. Vanhat omistajat eivät tee mitään yrityksessä. Ala on muutenkin muuttunut parempaan suuntaan viime vuosina.
ja ilman muuta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1845052Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,244453Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993137Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2573034Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432922- 522531
- 271939
- 541853
- 771814
- 221787