Hankin löytöeläintalosta ison punaisen kissan jonka nimi on Hifki. Siellä asennetaan nykyään kissojen niskaan pieni mikrosiru jolla ne voidaan paikallistaa jos katoavat. Ovatko nyt kissani ja mahdollisesti koko perheeni kadotettuja?
Kissallani on pedon merkki.
Big red
71044
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei se pedon merkki ole noin yksiselitteinen asia. Ei pedonmerkki ole mikään siru kissalla tai joku vastaava. Kissa on Luojan luoma eläin, joka antaa rakastettuna ihmiselle mukavaa ja rauhallista mieltä. Kuinka mukavaa onkaan huolehtia lemmikistä ja nähdä sen olevan onnellinen. Pedon merkissä on kyse isommista asioista, kuin jostain sirunpalasesta. Uskossa on kyse hengellisistä asioista. Että on sydämestään kiltti ja hyväsydäminen ihminen. Noudattaa lakeja ja elää mielessään uskossa. Ei kadotukseen voi joutua niin, että liimaan vaikka viivakooditarran otsaani ja käteeni. Ei. Kyse on siis ihmisestä ja tavasta kuinka elämän elää. Jos on rikollinen tai muuten paha ilkeäsydäminen, niin sellainen ei ole jumalasta lähtevää. Rakkaus on raamatussa usein mainittu. Jos sydämessä on rakkaus ja usko, niin sellainen ihminen on oikealla tiellä. Tykkää eläimistä, linnuista, luonnosta...on muiden ihmisten kanssa sovussa (toki muiden ihmisten pahuus joskus suututtaa, karta pahoja), uskova on monesti onnellinen ilman maallista rikkautta ja mammonaa, kunhan toimeen tulee kohtuu hyvin eli nöyryys ja vaatimattomuus ovat hyveitä. Ulkokultaisuus, valehtelu ja muu sellainen on mielestäni ärsyttävää eikä jumalasta lähtevää, päinvastoin. Hoida kissaasi, itseäsi ja perhettäsi, nauttikaa pienistä iloista, vaikka linnunlaulusta. Pois kaikki suuruuden tavoittelu, kateus, ylpeys, rahanahneus, kerskaus, ilkeys. Jos on hyväsydäminen ja uskova, niin nämä eivät kuulu sellainen ihmisen luonteeseen ollenkaan. Ei tarvi edes pyrkiä niistä eroon, koska sellaista ei hyvässä sydämessä edes ole.
Nyt se on kauko-ohjattavissa se sinun kissasi ja sillä vahditaan sinua ja perhettäsi. Foliokypärä kissallasi estää hallintalähetykset.
Kokeilin poikani Nikko-auton rc-kauko-ohjaimella liikuttaa kissaani laskemaan tarvevetensä pihalle, mutta se ei reagoi. Onko taajuus väärä? Jos kauko-ohjaus ei toimi, minun ei ehkä tarvitsekaan hankkia foliokypärää.
harmaa ja pörröinen...?
Minusta kissasi on ihan selvästi itse peto, siis eläin. Olen pahoillani puolestasi, jos uskoit jotain muuta.
ollut käytössä eläimillä ja ei kuulemma saa enää osallistua esim koiranäyttelyihin, jos ei ole tätä sirua, jossa on kaikki sen eläimen tiedot.
Tämä tulee kohta pakolliseksi ihmisilläkin ja ei saa ostaa eikä myydä, ellei ole tätä sirua ja se on se raamatun antama merkki ja sitä ei pidä ottaa.
Ei raamattu sano mitään eläimien kohdalla pedon luvusta kun eläimet ei muutenkaan mene taivaaseen.
Kissasi on peto, näin on!