Espalla

katusoittamisen aloitti ilmeisesti jokin venäläinen venäläisiin kansallispukuihin sonnustautunut ryhmä, joka soitti varmaankin venäläisiä kansanlauluja. Turistit olivat innoissaan ja ottivat kuvia ja antoivat rahaa. Epäilemättä luulivat Suomalaiseksi ryhmäksi. Onko laitaa?
2270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mutta suomalainen kirjoitetaan pienellä.

Äänestä
  • tuli kirjoitusvirhe. Siis vielä täsmennän, ettei viestissäni ollut mitään rasistista hakua tai venäläisvastaisuutta. Turistit vaan saavat hieman väärän käsityksen suomalaisuudesta... Tokihan muuallakin maailmassa on joka kaupungissa se panhuiluryhmä, mutta nehän erottuvat selkeästi yleensä maan omasta kulttuurijuurakosta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ollessani kirjoitti:

katusoittamisen aloitti ilmeisesti jokin venäläinen venäläisiin kansallispukuihin sonnustautunut ryhmä, joka soitti varmaankin venäläisiä kansanlauluja. Turistit olivat innoissaan ja ottivat kuvia ja antoivat rahaa. Epäilemättä luulivat Suomalaiseksi ryhmäksi. Onko laitaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu