Israel yrittää tuhota Hamasin ennenkuin siitä tulee liian maltillinen; maltillisen Hamasin kanssa pitäisi sopia rauha, sellainen ei Israelille sovi. Israel tuhoaa palestiinalaiset viimeiseen mieheen, naiseen ja lapseen. Nyt tarvittaisiin ulkovaltojen puuttumista. Israel annettiin juutalaisille, se voidaan ottaa myös pois!
Fasistinen Israel!
Frank Black
12324
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
kenenkään kanssa..
http://100777.com/node/519
aivan moraalittomija
pitäisi kiduttaa seurAAvat 1000vuotta
Saatko rahaa äärijärjestöiltä..kun puolustat
saatanallista Hamasia..ota asioista selvää
ennekuin lietsot juutalaisvihaa...
...mutta saatko sinä joltain järjestöltä. Puolueeton et ainakaan osaa olla...otan asioista selvää, ota sinäkin. Katso tarpeeksi kauas niin tiedät mistä palestiinalaisten viha kumpuaa.
Pahalta näyttää, jälleen kerran. Eikä neutraalia ja puolueetonta valtiota saada sinne viheltämään peliä poikki. Usa ei siihen rooliin sovi koska se ei ole kovinkaan puolueeton israelin suhteen.usa on tukenut israelin harjoittamaa sortoa jo sen verran pitkään ettei siitä ole tuomariksi.
Olisi kyllä hienoa nähdä lähi-idässä uusi isojako jossa läänit jaettaisiin vaikka edes 50-50 niin kuin yk:lla alunperin olikin tarkoitus. Israelhan ei malttanut yk:n lupia odotella vaan julistautui itse valtioksi ja otti leijonan osan niistä maa-alueista jotka yk ja englanti olisi sille suonut. Aika röyhkeä temppu joka pisti alulle myös
röyhkeän terrorismin aikakauden.
Mutta israel on jo käytöksellään osoittanut todellisen luonteensa ja ihmiset maailmalla osaavat/saavat kyllä vetää johtopäätökset sen toiminnasta.
Palestiinalaiset käyvät epätoivoista
taisteluaan epätoivoisin menetelmin, jäisimmeköhän me seisomaan tumput suorina jos maamme riistettäisiin ja jaettaisiin vastoin tahtoamme?
tuki palestiinalaisille.
Nuo muut vain kiihkoavat! Eivät näe asioitten kaikkia puolia.
.. karjalaisten asuttamiseen.. Taitaisi tulla aikaslailla rautaa vastaa, jos menisin vaatimaan isäni kotitilaa karjalsta ja ampuisin muutaman raketin Viipuriin..
Israel on ainoa Eurooppalaisen tason demokratia niillä nurkilla.Se on joutunut taistelemaan yli 50v ajan olemassa olostaan.Pari kysymystä historiasta.-Miksi Hussein ajoi palestiinalaiset pois Jordaniasta?-Miksi palestiinalaiset sen jälkeen tuhosivat Libanonin?-Miksi palestiinalaiset rikkovat jokaisen tulitauon.
Israel toimii aivan oikein! Muslimiterroristit pois alueelta, niin alueelle voi syntyä jopa rauha. Antaa palaa, täysi rähinä päälle Israel! Kannatan ja ihailen Israelia!
kovin on kepea ja ahdas näkemys. rauha saadaan vain takaamalla kummallekin osapuolelle tasavertaiset elinolosuhteet, ei riistämällä maat toiselta. pässi.