2-vaiheeseen ilmoittautuminen

Eli miten aikaiseen pitää ilmoittautua 2-vaiheeseen, kun se olisi kohta pakostakin edessä, korttini voimassa lokakuulle asti.
1514
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kannattaa ilmottautua. Voi olla autokoulussa jonoa, että teoriaann ja radalle pääsee vasta kuukauden päästä, ja sitten laskun maxut, eikä sitä ajokorttiakaan poliisi asemalta heti saa. Samantien kannattaa painua varaamaan aikaa. Kai pimeän ajo on suoritettu ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juhvo kirjoitti:

Eli miten aikaiseen pitää ilmoittautua 2-vaiheeseen, kun se olisi kohta pakostakin edessä, korttini voimassa lokakuulle asti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu