Onko kellään kokemusta asuntolainan vaihdosta pienempi korkoiseen pankkiin, mitä kuluja siitä seurasi ?
Esimerkiksi, jos lainaa on jäljellä 100 000 euroa ja vaihtaisi Nordeasta pois, niin onnistuuko kuluitta ?
Esimerkiksi, jos lainaa on jäljellä 100 000 euroa ja vaihtaisi Nordeasta pois, niin onnistuuko kuluitta ?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Omat kokemukset vuosien takaa, mutta penniäkään ei vaihdosta tullut kuluja. Vastaanottava pankki oli kovin yhteistyöhaluinen lainojen siirrossa.
Ei pankin vaihtaminen ole oleellista. Kysy kilpaileva tarjous toisesta pankista, mene tarjouksen kanssa omaan pankkiisi ja kas kummaa Nordea onkin hyvin halukas laskemaan luottosi korkomarginaalia.
Itselläni se onnistui yhdellä sähköpostiviestillä. No piti uudet paperit kyllä käydä ihan pankissa asti allekirjoittamassa.
missäs pankissa ois pienempi korko, kuin nordeassa?