Tietääkö kukaan Mikkelissä kallioluolia, muita kun kommelin luolat ja puistokadun luolan, joka on pankalammen rannan lähellä.?
Luolat
10
2248
Vastaukset
- SydäN-Ystävä
joku toinenkin on täällä sydänystävä???
Tuo ei ole minun kirjoittama aloitus!- toivottavasti
on jonkun sydänystävä.
- SydäN-Ystävä
toivottavasti kirjoitti:
on jonkun sydänystävä.
minäkin,että jokaisella olisi joku,joka ymmärtää ja jaksaa kuunnella.
Ja joka myös iloitsee toisen puolesta vilpittömästi! - Alien-8
haittaa,jos feikkaaminen tehdään ystävällisessä mielessä;)
- malsti
Alien-8 kirjoitti:
haittaa,jos feikkaaminen tehdään ystävällisessä mielessä;)
Hienosti on tässä ketjussa pysytelty aiheessa :D Tulin juuri Kommelin luolilta. Kaunista seutua rantareitti itse kallioille. Alkukesän ilta-auringossa :) Mitähän muita vastaavia kohteita seudulla tosiaan olisi?
- Batman
Onko kellään tarkempia tietoja puistokadun luolasta, sen historiasta ja alkuperäisestä tarkoituksesta? Luola loppuu betoniin, miksi luola on tukittu vai onko vaan sortumisen estona? ja kun palataan aloitus viestiin niin onko Mikkelin alueella muita luolia kun kommelin luolat ja puistokadun luola.
- LuolaFan
On muitakin luolia. Suonsaaressa hietarannantiellä on iso siirtolohkare tai semmonen lähellä sitä junaraidetta. Siellä on kaksi luolaa siinä siirtolohkareessa vai mikä lie onkaa..iha hyvän kokosia.
- Juhiii
Puistokadun luola on sota aikaisia luolia joita on mikkelissä hänskin kupeessa sekä Naisvuorella. Luola loppuu siihen kohtaan mihin on poistokatu rakennetty eli romautettu kadun alta turvallisuus syistä.
- sut on nähty
voi reppanaa ku tuot itsesi esille jopa vuosien takaa;)
- kassin jullio
sut on nähty kirjoitti:
voi reppanaa ku tuot itsesi esille jopa vuosien takaa;)
Mut vältelkäätten niit lumiluolii. Ne voi romahdella. Mie tein luolan kotikallioon louhimalla. Tilalla sattuu olemaan kallio. Korkeus 11m. Ei tarvi romahdusta pelkää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1482879Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3672037- 401767
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii371722Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321411Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941213- 541173
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul328955Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles110938Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53782