haluaisin kokeilla miesystäväni kanssa jotain seksivälineitä ja kysyisinkin mitä peppuun käytetään, anaalitappeja, dildoa?
onko anaalitapit sama asia kuin dildot mutta vain pienempiä ja siksi ehkä miellyttävämpiä ainakin aluksi peppuun?
onko anaalitapit sama asia kuin dildot mutta vain pienempiä ja siksi ehkä miellyttävämpiä ainakin aluksi peppuun?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Anaalitappi ei rasita niin paljon peräaukkoa, koska siinä on tyvessä kavennus. Anaalitappi on myös helpompi työntää sisään, sillä sen kärki on kiilamainen. Kokemus on todennäköisesti miellyttävä jo ensimmäisellä kerralla.
Dildothan ovat enemmän peniksen jäljitelmiä. Voihan niitäkin käyttää anaaliin, mutta se saattaa olla kivulias kokemus, ainakin aloittelijalle.
Anaalitapit on yleensä kapeampia ja niissä on turvasiivekkeet, ettei liukkarin kanssa luiskahda kokonaan sisälle..
On olemassa myös erilaisia pallo/ kuula -naruja ja samalla idealla muotoiltuja "anaalidildoja".
Miehille löytyy anaalitappeja, joissa on muotoilussa erityisesti huomioitu eturauhasen stimulointi.
Olisi kiva käydä sun galleriassa. Miksi se on salainen?
Vaimon suosikki on lateksinen tappi jossa päässä useita erikokoisia pallukoita.
Kinnusilla oli muinoin vaihto-oppilas joka puhui muutaman sanan myös suomea. Kerran kummastusta herätti lattialla lojuva tappi, jonka Anu-serkku oli unohtanut. "Whos tappi this is? " vaihto-oppilas kysyi. Mitäköhän Kimmo siihen vastas? Oikein arvattu: "It's anustappi"
pähkäillä, nyrkkiä kehiin.
http://www.omakuva.org/omakuva/displayimage.php?album=topn&cat=-41&pos=2
http://www.omakuva.org/omakuva/displayimage.php?album=topn&cat=-41&pos=1
...
Erotiikkaliikkeissä on myytävänä erilaisia anaalitappeja ja siihen tarkoitukseen olevia tuoteita. Jos on täysin kokematon analin suhteen niin kannattaa aloitaa ihan vaikka anal fingerillä mikä on tarkoitettu nimenomaan aloittelijoille. Siitä voi sitten jatkaa ja ostaa isompia tuotteita kun siltä tuntuu. Rohkeesti vain liikkeeseen taikka sitten ihan netin kautta voi tilauksia tehdä. Muistakaa hankkia myös liukkaria,sitä tarvitaan eteenkin analissa. Kokemusrikkaita hetkiä kumppanisi kanssa. =D