Jumala on

Raamatun Jumalan nimi on "MINÄ OLEN".
Jumala on olemassa.
Olemassaolo on todiste tuosta Raamatun Jumalasta.
Ei ole edes mahdollista, ettei Jumalaa ole, koska kaikki on saanut alkunsa Jumalan olemassaolosta.
3388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pyhäkoululainen allekirjoittaa nimensä tämän totuuden alle.

Äänestä

Noinhan sinulle on opetettu. Miksi uskot satuihin ja höpötyksiin?

Äänestä

jossa todistelen että MINÄ OLEN kirjoittanut kirjan jossa todistelen että... Helteet kovenee = jutut pehmenee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tasavarmaa kirjoitti:

Raamatun Jumalan nimi on "MINÄ OLEN".
Jumala on olemassa.
Olemassaolo on todiste tuosta Raamatun Jumalasta.
Ei ole edes mahdollista, ettei Jumalaa ole, koska kaikki on saanut alkunsa Jumalan olemassaolosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu