M135: Olen lukenut juttujasi täältä jonkin aikaa, ja olen huomannut että sä olet HULLU! Olet täysin sekaisin, miesparka. Mene hoitoon. NYT!
Neuvo M135:lle!
7
541
Vastaukset
- Hanki elämä
En oo M135 mutta:
"M135: Olen lukenut juttujasi täältä jonkin aikaa"
- Miksi olet ? Kaipaatko neuvoja ?
"ja olen huomannut että sä olet HULLU!"
- Oletko lääkäri ? Sitähän minäkin.- voi ei
M135 ON idiootti! Jos se tuhlaa täällä elämää kirjottelemalla TYHJÄNPÄIVÄISÄ ja turhia posteja (jotka ovat niinkuin hullun kirjoittamia) on miehellä tekemisen puutetta.
Hoitoon hankkiutuminen olisi hyvä idea.
- Maria__
Nykyihmiset on vain niin aivopestyjä feminismillä! Suosittelen että tutustuisitte "taken-in-hand" suhteisiin, se on oikein hyvä ja moraalisesti kunnon parisuhde! Luonnollinen ja todella toimiva. www.takeninhand.com
Ei se ole kyse siitä että naiset ovat vähemmän arvoiset (ei tietenkään ole) mutta niillä on eri asema ja tehtävät kuin miehellä on ja niin pitäisi olla. Nyt näkee ettei ole- avioerojen määrä vain kasvaa= moraalitonta ja katastrofi koko perheelle! Mies pitäisi alkaa ottaa vastuuta ja pitää huolta naisesta ja suojella , se tarkoittaa että se myös huolehtii siitä että nainen alistuu.- järkeevääkin
hän on kirjoitellut,mutta en ymmärrä vaan miksi hän on valinnut sovinismipalstan,kun ei nuo hänen "aatteet" nyt ihan sovinismia ole.
- M135
"www.takeninhand.com"
- Onneksi en osaa englantia. - M135
järkeevääkin kirjoitti:
hän on kirjoitellut,mutta en ymmärrä vaan miksi hän on valinnut sovinismipalstan,kun ei nuo hänen "aatteet" nyt ihan sovinismia ole.
"miksi hän on valinnut sovinismipalstan"
Täällä voi rauhassa kirjoittaa asioita, jotka koskevat omaa elämää.
Muilla palstoilla on tasa-paksua. Nk. tasa-arvo-pakko on toisaalla.
Täällä voi rauhassa kirjoittaa miesten kesken kirjoituksia ja keskusteluja.
Täällä ei törmää naisiin, ja jos törmää, niin voi huoletta sanoa että menkää muualle tovin päästä.
Minä en kaipaa keskusteluja naisten kanssa täällä palstoilla.
Minä keskustelen naisen kanssa oikeassa elämässä, ja tuossa on tärkein asia.
Keskustelkoonsa naiset muiden miesten kanssa. Mieluiten sen oman elämänsä rakkaan.
En tahdo "naisfaneja". Se on turhuutta.
Minulla on yksi 100 % luotettava tietolähde naisen elämään. Tuota tietolähdettä tutkin joka päivä. En käänny tuossa asiassa (vastakkaisen sukupuolen elämän tutkiminen) muiden naisten puoleen.
Puhuin vaimostani.
Keskustelkaa naiset omien miestenne kanssa enemmän. Paljon enemmän. Kertokaa tunteistanne. Tämä ei ole käsky.
Jokainen mies omaa paljon hyviä ominaisuuksia.
(ja vanha sääntöni pätee edelleen, että jos joku nainen tahtoo olla ystäväni, niin olkoon ensin parempi ystävä vaimolleni) - Maria20_
M135 kirjoitti:
"www.takeninhand.com"
- Onneksi en osaa englantia.En myöskään halua keskustella muiden miesten kanssa tällaisesta, se olisi täysin sopimatonta, eikä ole tarvetta kun rakas mieheni mielellään puhuu minun kanssani näistä asioista. On vain niin turhauttavaa kun ihmiset täällä haukkku toisiaan ja on muutenkin aivan hukassa, että joskus täytyy kommentoida.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131458
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881307Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1361067- 68974
- 39917
- 69874
- 97867
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.54852- 75846
Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39784