Ulkomaalaisvirasto tiedottaa maailmalle, että Suomen maahanmuuttajilla, erityisesti somaleilla, menee hyvin, ellei vallan erinomaisesti. He ovat perustaneet maahanmuuttajista eniten YHDISTYKSIÄ, joka sitten osoittaa kaiken olevan hyvin.
Samaan aikaan muut uutislähteet ovat kertoneet, että kymmenissä maahanmuuttajien perustamissa yhdistyksissä on todettu mittavia taloudellisia väärinkäytöksiä. Niille myönnetyt rahat ovat hävinneet, samonkuin yhdistysten vastuuhenkilötkin. Useimmiten yhdistyksissä ei ole edes aloitettu ilmoitettua toimintaa, lukuunottamatta yhteiskunnan rahojen vastaanottamista. Minkäänlaista kirjanpitoa ei luonnollisesti ole olemassakaan.
Vaikka yhteiskunnan seuranta on tavattoman heikkolaatuista ja peittelevää, tulokset maahanmuuttajien perustamien yhdistysten taloudenpidosta ovat olleet katastrofaalisia.
Ulkomaalaisviraston tiedote on käsittämättömän farisealaista propagandaa. Tottakai maahanmuuttajat perustavat mielin määrin yhdistyksiä, kun niille työnnetään kaksin käsin suomalaisen yhteiskunnan rahaa.
Suomalainen farssiteatteri senkuin jatkuu! Valhe, peittely ja propaganda ravaavat käsi kädessä maata pitkin ja poikin!
Somalit aktiivisina!
1
226
Vastaukset
- Kimmo saASI
Kommarit jälleen asialla!
Ny ois kokoomuksella töitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1113607
- 643232
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4342714- 832533
- 852458
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j422154- 972113
Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil501752Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan221730- 121716