Ylihuomenna sunnuntaina Halonen avustajineen on katselemassa MM-jalkapalloturnausta, jossa ovat vastakkain Ranska ja Italia. Ei siis Suomi.
Sen sijaan suomalaiset yleisurheilijat kilpailevat sm-mitaleista viikonloppuna. Halonen laisti viestijuoksun sm-kilpailuista ja Pihtiputaan keihäskarnevaaleista ulkomaalaisten jalkapalloilijoiden takia, jotka hän näköjään näkee suomalaisia pitkän linjan urheilijoita arvokkaampina.
Olen todella tyrmistynyt. Urho Kekkonen sentään aina jaksoi puolustaa suomalaista urheilua.
Sen sijaan suomalaiset yleisurheilijat kilpailevat sm-mitaleista viikonloppuna. Halonen laisti viestijuoksun sm-kilpailuista ja Pihtiputaan keihäskarnevaaleista ulkomaalaisten jalkapalloilijoiden takia, jotka hän näköjään näkee suomalaisia pitkän linjan urheilijoita arvokkaampina.
Olen todella tyrmistynyt. Urho Kekkonen sentään aina jaksoi puolustaa suomalaista urheilua.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ei ole Suomessa asiaa josta sinä j.j Suomen halostraumaisin rasistihörhö
et keksisi linkittää anti/psykopatiaasi Haloseen.
Olet kai jo syntymässä kääntynyt umpikujaan johtavalle sivuraiteelle!
c.c
ei ainakaan Halosta. Tärkeintä on näyttäytyminen ja näkyminen.
Halonen mene taas Saksaan, jonne Julistajamme mukaan Halosta ei ole koskaan edes kutsuttu...
Julistajamme halostrauma ei enää edes naurata, enemmänkin ihmetyttää: Laskeeko Julistaja leikkiä, onko hän sairas? Voiko joku vihata jotain ihmistä/aatetta noin?
Eikös täällä keskustellakaan presidentistä/presidentin tekemisistä, vaan haukutaan muita?
Asiallinen avaus ja vastaukset pelkkää haukkumista.
ole ihan joku muu kuin ketjun aloittaja. Taitaa se vihaajapunikki pyöriä enempi tuolla, jalkapallomatsissa tällä kertaa.
Mielestäni on aivan oikeutettua vihata aatetta, jonka varjolla on murhattu kymmeniä miljoonia ihmisiä.
-----------
Sodan jälkeenkin yli 10 milj. ihmistä eri maanosissa!
Voihan asioita katsoa kykloopin näkökulmaa laajemmalti!
"Voiko joku vihata jotain ihmistä/aatetta noin?"
Kyllä voi.
Vihaan Halosen edustamaa yksilön- ja sananvapautta, sekä ihmisoikeuksia rajoittavaa kiihkoäärisosialistista aatesuuntaa.
kirjoituksesi on sairautesi. sairas pääsi on tehnyt halosesta kommunistin, mitä hän ei ole. mutta sairautesi, vasemmistotraumasi estää sinulle tosiasioiden vastaanoton.. tuo on onneksi sinun ongelmasi.
Samaa surkeaa sossuporukkaa: Hitler, Stalin, Mao, Pol Pot, P(aska)-Korean Kim. Erilaiset sosialismin muodot ovat aiheuttaneet satojen miljoonien ihmisten kuoleman.
joita Halonen edustaa?
mari, kun vihaat sananvapautta.
...sillä uskonnon varjolla on myös lahdattu ihmisiä? Ristiretket, inkvisitio, noitaroviot...
Toveri, älä nyt kimmastu. Joskus kun pitää saavuttaa suurempia tavoitteita, pieni on paha on joskus tarpeen. Ja kyllähän sitä populaa afrikassa ja muissa kehitysmaissa sikiää enemmän, kuin laki sallii.
saatanan urheilufasistit!
...läpi kesän ja yleisurheilijathan juuri putosivat B-sarjaan.
Jalkapallon MM-kisat on joka 4:s vuosi ja nyt olis tarjolla loppuottelu paikanpäällä. Kyseessä on urheilutapahtuma jota voi verrata vain olympialaisiin....kumman valitsis...hmmm...onpa vaikeeta...hmmmm....
Jaa mutta täähän oli taas vaan J Julistajan VITSI?
Kyllä minäkin olisin mieluummin katsomassa paikanpäällä futiksen MM-finaalia, kun jotain kotimaista yleisurheilua tai keihäänheittoa. Futis on kuitenkin niin hieno laji, sitä paitsi futiksen MM-kisat on vain kerran neljässä vuodessa. Kyllä minäkin arvostan ulkomaalaisia huippufutareita enemmän kun jotain suomalaisia yleisurheilijoita.