Prisman lihatiskillä

Herra 29

Osoittelin lihatiskin hyvännäköiselle tytölle lasin läpi sisäfileetä ja kysyin: "Onko neidin tavara tuoretta?"
Tyttö veti aivan punaiseksi, eikä saanut sanaa suustaan! Minulla alkoi myös posket punoittaa ja poistuin nopeasti paikalta!
En vähään aikaan käy samalla lihatiskillä! :)

5

3061

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiitos!!

      Tuo oli hyvä. Oli todella piristävää viimein lukea aito töppäys tälläkin palstalla.
      Kiitos siitä!

      • Kiki....

        Toi on kopio parin vuoden takaa


      • Herra 29
        Kiki.... kirjoitti:

        Toi on kopio parin vuoden takaa

        varmana ole. Tapahtui minulle viime kuun lopussa, mutta en sano missä kaupungissa. Lihatiskintyttö voi todistaa! :)

        Olen muutenkin joutunut noloihin tilanteisiin puhumisieni kanssa, koska suomenkieli on aika vekkulia. Sama sana voi tarkoittaa montaa eri asiaa.


    • Varoitan vaan...

      Älkää ostako tuore/lihatiskeiltä mitään. Minulla on kokemusta Turun alueella isojen kauppojen tiskeistä työntekijänä. Vieläkin vuosien jälkeen hävettää kuinka lihaa, kalaa ja muuta pakattiin uudestaan ja uudestaan, ja päivämäärissä huijattiin, ja meno pahenee vaan tänä päivänä. Myös entiset kollegat ja muut elintarvikealan ystävät puhuvat tästä koko ajan. VAROITAN SYDÄMESTÄNI: Älkää ostako mitään, mistä kauppa saa ns. itse päättää ja pakata!!!

    • ..........

      Hahhah. Olipa oikeasti hyvä juttu. :D Likainen mielikuvitus sillä tytölläkin, kun otti viattomaksi tarkoitetun kysymyksen kaksimielisesti. Tosin, eipä sitä asiakaspalvelija voi koskaan tietää, mitä asiaakkaan päässä oikein liikkuu. Paljon hulluja ja pervojakin varmaan joukkoon mahtuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      185
      11127
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      92
      10582
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      235
      6020
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      181
      4830
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3316
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      172
      3305
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      40
      2133
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      299
      1693
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1540
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1464
    Aihe