Seksiä tietokoneella

NoloSika

Aikoinani vielä lukiossa ollessani kävi niin, että olin tekemässä koulupäivän jälkeen tietokoneohjelmaa. Homma oli tylsää ja virikkeiden puutteessa kirjoittelin mielenvirkistykseksi luokkani tyttöjä koskevaa toista ohjelmaa, jossa ohjelman käyttäjälle tehtiin kysymyksiä tyyliin: "kenellä on isoimmat rinnat", "tiedätkö kuka on ollut sen ja sen kanssa sängyssä", "kuka ottaa parhaiten suihin" tai "kuka tytöistä on nähty masturboimassa jumppasalissa" jne. Mielikuvitukseni oli iltamyöhällä teini-iän villitsemä ja ohjelmani antamat "vastaukset" näihin kysymyksiin sillä tavoin hienovaraisesti luotuja, että niistä sai vaikutelman niiden todenmukaisuudesta. Tein sen omaksi ilokseni ja arvaatte, että minulla oli hauskaa! :)

Olin alunperin ajatellut hävittää ohjelman samantien kotiinlähtiessäni. Siitä tuli kuitenkin niin hyvä, että päätin säästää sen. Siispä tallensin sen omaksi tiedostoksi koulun koneen kovalevylle. Varmensin sen tietenkin salasanalla, jottei intiimit yksityiskohdat leviäisi. ISO MOKA.

Seuraavana päivänä nimittäin ihmettelin, kun pari luokkani tietokonenörttiä kuiskutteli takarivissä keskenään. Vilkaisin taakseni ja näin nörtin kertovan toiselle epäuskoisen näköiselle nörtille jostakin salaperäisestä. Epäilykseni heräsi: oliko ohjelmani joutunut vääriin käsiin? Mutta eihän se voinut olla mahdollista (salasana!).

Näin kuitenkin oli käynyt. Ohjelmastani oli koneelle tallentunut salasanalla tallentamani tiedoston lisäksi koneen automaattisesti tallentama työversio, jota en ollut huomannut. Siten siinä ei ollut salasanasuojaustakaan.

No, huh huh!! Mitenkäs tästä selvitään? Olin varma, että kaikki arvaisivat kenen tekemä ohjelma oli. Olihan helposti selvitettävissä, kuka oli edellisenä iltana varannut koulun koneen.

Niinpä kävin välitunnilla poistamassa tiedostot koneelta. Tein sen niin, että poistettuja tiedostojani ei voinut palauttaa takaisin "undelete" käskylläkään. Luulin, että siinähän se. Kun ei ole ohjelmaa, ei kukaan voisi todistaa mitään ja juttu unohtuisi.

Mutta niin ei käynyt. Ohjelman katoaminen sai aikaan valtavan jahdin, kuka on ollut ohjelman tietolähteenä. Kaikki luulivat vieläpä, että ohjelman antamat "vastaukset" ovat totta!!

Minua tietysti osattiin epäillä, mutta ohjelma puuttui (siitä olisi näkynyt tekoajankohta), ja niin kaikki puheet muuttuivat huhuiksi. Kirjoittamani jutut saivat lisäväriä ja lisää yksityiskohtia. Erilaisia arveluja liikkui tekijästä. Arveltiin myös, että se ei voinut olla minä, koska tekijä tuntui tietävän kaikista tytöistä hyvin intiimejä asioita. Tämän vuoksi luultiin tekijää tytöksi ja myöhemmin jutun paisuessa puhuttiin, että tekijöinä olisi ollut useampikin luokan tytöistä. Alkoi varsinainen salaliittoteoria ja salaliiton paljastaminen. Opettajatkin kuulivat asiasta ja koulun tietokoneopettaja (nainen) piti luokan edessä puhuttelun posket punaisina yksityisyyden suojasta ja rikollisten (!) kiinnisaamisesta.

Minä pidin pokkani. Raukkamaista? Kenties niinkin, mutta paljastumiseni olisi ollut täysi katastrofi. Tuskin olisin voinut jatkaa siinä koulussa loppuun. Luokan tytöt eivät varmasti olisi suostuneet enää jutun paisuttua siihen.

Huvittavinta (kohteille tämä ei varmasti hauskaa)oli se, että oikeitakin seksijuttuja alkoi paljastua salaliittojahdissa ja yksi luokkani parisuhde päättyi (ah, traagista).

Minut todettiin lopulta syyttömäksi ja syy kaatui niiden kahden nörttipojan niskaan, jotka olivat tiedot ohjelmastani alunperin paljastaneet. Ihan oikein heille mielestäni.

3

1959

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimetön

      Hyi sinua :))))))

    • Jeppis

      Nyt vastaava ohjelma tekoon jossa julkkiksia. Sama rumba käyntiin isommassa mittakaavassa ;)

    • Random-

      Tämä juttu pelasti päiväni :D
      Aikamoinen sikailu xP

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      26
      4266
    2. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      14
      4084
    3. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      243
      3858
    4. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      64
      2369
    5. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      42
      1796
    6. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      71
      1680
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      1
      1498
    8. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      105
      1407
    9. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      11
      1301
    10. Tuntuuko sinusta mies

      että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti
      Ikävä
      22
      1265
    Aihe