Joo, mietityttää vähän kun kaikissa keskusteluissa mainitaan että on kallista, mutta missään ei sitten kukaan suostu kertomaan mitä maksaa jne. Eli voisiko joku ystävällisesti kertoa mitä nämä asiat maksavat? Esim. peruskurssi ja noi paljon parjatut sikakalliit leirit? Ja minkälaista opetus Tampereella?
FAKTAT ois kivoja, ei mikään "no ihan sika kallista mutta kickboxing on kovempi ja Sipilät homoja" -kommentteja.
Kiitos
CLF faktoja
3
740
Vastaukset
- CLFtreenaaja
Moi!
Peruskurssi maksaa 95eur/3-4kk, uusi kurssi alkanee syksyllä. Leirit alkaen 76 euroa riippuen aiheesta, aseelliset ovat kalliimpia. Näitä tietojahan löytyy myös nettisivuilta clf.fi, kannattaa käydä vilkasemassa :)
Opetus Tampereella on oman kokemukseni mukaan laadukasta ja tasokasta, Tampereen molemmat päävetäjät ovat lajissa edenneet pitkälle ja treenanneet jo useita vuosia. Molemmat ovat lajin pääopettajien Sipilöiden oppilaita.
Voit halutessasi vaikka paikan päälle tutustumaan treeneihin ja saat varmasti treenien vetäjiltä ajankohtaista informaatiota lajista :) Tässä Tampereen kesävuorot, muiden kaupunkien tiedot löytyvät nettisivuilta:
Maanantai
18:00-20:00 Budo 4/1 Vyölliset
Keskiviikko
18:00-20:00 Santalahden puisto, Vyölliset peruskurssi
Lauantai
11:00-12:00 Näsinpuisto, Qi Gong
12:00-14:00 Näsinpuisto, vyölliset peruskurssi- vaan
Kävin jollain CLF sivustolla, mutta en löytänyt noita hitnoja. Ehkä katsoin huonosti. Kiitos paljon.
Olet poikkeus joka vahvistaa säännön: asiallinen nettipostaaja.
Hyvää kesää sinulle. - on nykyään
vaan kirjoitti:
Kävin jollain CLF sivustolla, mutta en löytänyt noita hitnoja. Ehkä katsoin huonosti. Kiitos paljon.
Olet poikkeus joka vahvistaa säännön: asiallinen nettipostaaja.
Hyvää kesää sinulle.www.choyleefut.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1402247
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1311568En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1501541- 631254
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1411225The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121121Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall226965- 156916
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57833Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20809