CLF faktoja

tarvinnen

Joo, mietityttää vähän kun kaikissa keskusteluissa mainitaan että on kallista, mutta missään ei sitten kukaan suostu kertomaan mitä maksaa jne. Eli voisiko joku ystävällisesti kertoa mitä nämä asiat maksavat? Esim. peruskurssi ja noi paljon parjatut sikakalliit leirit? Ja minkälaista opetus Tampereella?
FAKTAT ois kivoja, ei mikään "no ihan sika kallista mutta kickboxing on kovempi ja Sipilät homoja" -kommentteja.

Kiitos

3

782

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • CLFtreenaaja

      Moi!

      Peruskurssi maksaa 95eur/3-4kk, uusi kurssi alkanee syksyllä. Leirit alkaen 76 euroa riippuen aiheesta, aseelliset ovat kalliimpia. Näitä tietojahan löytyy myös nettisivuilta clf.fi, kannattaa käydä vilkasemassa :)

      Opetus Tampereella on oman kokemukseni mukaan laadukasta ja tasokasta, Tampereen molemmat päävetäjät ovat lajissa edenneet pitkälle ja treenanneet jo useita vuosia. Molemmat ovat lajin pääopettajien Sipilöiden oppilaita.

      Voit halutessasi vaikka paikan päälle tutustumaan treeneihin ja saat varmasti treenien vetäjiltä ajankohtaista informaatiota lajista :) Tässä Tampereen kesävuorot, muiden kaupunkien tiedot löytyvät nettisivuilta:


      Maanantai

      18:00-20:00 Budo 4/1 Vyölliset



      Keskiviikko

      18:00-20:00 Santalahden puisto, Vyölliset peruskurssi


      Lauantai

      11:00-12:00 Näsinpuisto, Qi Gong

      12:00-14:00 Näsinpuisto, vyölliset peruskurssi

      • vaan

        Kävin jollain CLF sivustolla, mutta en löytänyt noita hitnoja. Ehkä katsoin huonosti. Kiitos paljon.
        Olet poikkeus joka vahvistaa säännön: asiallinen nettipostaaja.

        Hyvää kesää sinulle.


      • on nykyään
        vaan kirjoitti:

        Kävin jollain CLF sivustolla, mutta en löytänyt noita hitnoja. Ehkä katsoin huonosti. Kiitos paljon.
        Olet poikkeus joka vahvistaa säännön: asiallinen nettipostaaja.

        Hyvää kesää sinulle.

        www.choyleefut.fi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      429
      3182
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      88
      2466
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      80
      2073
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      126
      1783
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      144
      1677
    6. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      21
      1383
    7. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      76
      1339
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      296
      1146
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      18
      1121
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1059
    Aihe