PALSTAA NYT MUUTAMAN VIIKON SEURANNEENA TUNTUU ETTÄ TÄÄLLÄ KESKUSTELU EI JOHDA TODELLAKAAN MIHINKÄÄN. SAMAT HALOSTRAUMAATTISET PUKKAA VIESTIÄ VIESTIN PERÄÄN, ILMAN ETTÄ ASIA MUUTTUISI MIHINKÄÄN. JA SAMAT VASTAA TAI JOSSIN TAPAUKSESSA JOPA SAMAN HENKILÖN TOINEN PERSOONA.
NO ONHAN NETTI HÖRHÖILLE JOTAKIN TEKEMISTÄ PÄIVÄT PITKÄT, JOS EI MUUTEN NÄIN KAUNUUNA KESÄISINÄ PÄIVINÄ SAA AIKAANSA KULUMAAN.
ONKO NÄÄ KAIKKI EDES TÄYSI-IKÄISIÄ VAI PELKKIÄ KOULULAISIA, NO SEHÄN NÄHDÄÄN KUN SYKSYLLÄ KOULUT ALKAA..?
JOS EDES LÖYTYISI AIHE JOSTA VOISI KESKUSTELLA JÄRJELLÄ, IKMAN ETTÄ JOKAINEN HALUAA ALOITTAA UUDEN KESKUSTELUN..!!!
TUOHON ASIAAN VOISI AUTTAA SE JOKA HOITAA TÄTÄ PALSTAA..??
MUUTEN ILMAN MITÄÄN MUUTOKSIA TÄMÄ PALSTA ON KYLLÄ IHAN TÄYSIN VAILLA PÄÄTÄ TAI HÄNTÄÄ..
KASKUSTELEMNEN TÄYSIN MAHDOTONTA..
NO ONHAN NETTI HÖRHÖILLE JOTAKIN TEKEMISTÄ PÄIVÄT PITKÄT, JOS EI MUUTEN NÄIN KAUNUUNA KESÄISINÄ PÄIVINÄ SAA AIKAANSA KULUMAAN.
ONKO NÄÄ KAIKKI EDES TÄYSI-IKÄISIÄ VAI PELKKIÄ KOULULAISIA, NO SEHÄN NÄHDÄÄN KUN SYKSYLLÄ KOULUT ALKAA..?
JOS EDES LÖYTYISI AIHE JOSTA VOISI KESKUSTELLA JÄRJELLÄ, IKMAN ETTÄ JOKAINEN HALUAA ALOITTAA UUDEN KESKUSTELUN..!!!
TUOHON ASIAAN VOISI AUTTAA SE JOKA HOITAA TÄTÄ PALSTAA..??
MUUTEN ILMAN MITÄÄN MUUTOKSIA TÄMÄ PALSTA ON KYLLÄ IHAN TÄYSIN VAILLA PÄÄTÄ TAI HÄNTÄÄ..
KASKUSTELEMNEN TÄYSIN MAHDOTONTA..
Vastaukset 14
Vanhimmat
Oliko sulla jotain asiaakin?
tarkoitus herättää keskustelua, mutta ei ilmeisesti sinun kanssasi jos et siihen kykene..
Aika kamalaa huutoo tommonen. Ei sitä viitti ees lukee...
inkerinmummo se kaukona vain lähestyy mielestään ovelasti, toiselta kantilta.
suomessa ei ole pakko lukea jos ei halua....!!!!!!!!!!!!!!
PALSTAA SEURANNEENAp = palstaa seuranneena
JOSSIN TAPAUKSESSA = jossain tapauksessa
NETTI HÖRHÖILLE = nettihörhöille
KAUNUUNA KESÄISINÄ PÄIVINÄ = kauneina kesäisinä päivinä
IKMAN ETTÄ = ilman että
************************
Edellä muutamia kirjoitusvirheiden korjauksia. En ota kantaa tyyliin (kapiteelit). Se lienee kirjoittajalle ominainen esitystapa (huutaminen). Onko kyseessä armeijan upseeri, jota kasarmimaneeri seuraa siviilielämäänkin. (Ilmiötä ovat herkullisesti kuvannut mm. Pirkka-Pekka Petelius sketseissä näyttelijätoverinsa Aake Kallialan kanssa.)
jos sinua nyt noin kovasti häiritsee inhimilliset pienet kirjoitus virheet, niin voi pientä pilkun............
siis jos sinun korviisi ottaa lukea isoja kirjaimis niin usein käynti lääkärillä auttaa?
Onko kohdallasi kyse luki-häiriöstä? Jos on, en pilkkaa - jos teet tahallasi - asia on toinen ja tulet tuntemaan seuraukset nahoissasi.
lähes kaikille tulee joskus pieniä kirjoitus virheitä, varsinkin sellaisille jotka ei todellakaan käytä tälläista tieto kone laitetta työkseen... ja kaksi sormi järjestelmällä..
ajatus kulkee nopeammin kuin sormi..
Jos olisit parjannut Halosta, kirjoitusvirheesi tai isoilla kirjoittaminen
olisi annettu anteeksi - halosmyönteisyyttä täällä ei juurikaan.
Monet sairaat ihmiset käyttävät tätä meseä pahaa oloaan lievittääkseen.
Jostain syystä Eniro ja Suomi 24 jättävät tämän saitin aivan `villiksi idäksi`.
Itärajan takana seuraavatteks villimpä meno. Sano!
en voi parjata halosta ku ite hlö koht kävin täs
lähikoulull sitä äänestämässä, ja toisaalta
omaa suunnillee samanlaise arvo maailman
kuin alle kirjoittanu..
sitä vaa ihmettelee.. mistä tää oikee kumpuaa..?
halventaaksesi Venäjää ja venäläisiä. Se on valitettavan yleinen perusasenne suomalaisissa. Onko näin myös Suomen presidentin kohdalla?
Jos on, toivottavasti asia ei tule ilmi Halosen matkustettua ensi viikonlopun vierailulle Pietariin. Olisihan harmillista, jos hän onnistuisi tuhoamaan yhdessä viikonlopussa pres. Kekkosen vuosikymmenten aikana luomat ystävälliset ja luottamukselliset suhteet suureen naapuriimme.
Kaikkiin naapurimaihimme. Sitä paitsi. Olemme par´aikaa EU isäntämaa.
UKK hyvä, mutta levätköön rauhassa. Muuten ensi kuussa tulee 20v. poismenostaan.
itse en käytä naapureista nimee r...., ennemmi venäläiset..