Visva tulee jo marraskuun aikana:
Wintoy-man
7562
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Saattaa tulla mutta saattaa olla tulemattakin. Väliäkö tuolla. Kaipa se joskus ilmestyy kauppojen hyllylle jos vaikka joku erehtyisi ostamaan.
Olen jonkun tunnin käyttänyt tuota windows vistaa, eipä tämä nyt kovin ihmeellinen ole, hyvin pärjää windows xp.
Jotain uudistusta mutta eipä tuo oikein vakuuta...
Olisi jäänyt kokeilematta ellen olisi ollut oikeassa paikassa, opettaja oli warettanut...
Muuten tulee ongelmia!!.
loppujen lopuksi on vain työkalu, joka vain antaa perustan varsinaisten sovellusten toiminnalle.
Jos ei tarvitse muuta kuin vakaan pohjan esim. kotitoimistotyöhön, nettisurffailuun, satunnaiseen leffojen katseluun ja musiikin kuuntleuun yms., riittää WinXP vielä moneksi vuodeksi.
Itse tunnen monia ihmisiä joilla on kotikoneellaan Win98 tai Win2000 ja hommat skulaa "täyttä häkää". Pitää vain muistaa asentaa koneelle paras mahdollinen palomuuri ja virustorjunta ja pitää ne myös päivitettynä koko ajan.
Mutta mikä se paras palomuuri on sitten?.
Linuxeista ja Maceista sellainen löytyy!.
=)
http://www.digitoday.fi/page.php?page_id=9&news_id=20069332
että minkä vuoden...