USKO heikoille.

Terve mieli ei uskoa tarvi tukemaan omaa psyykettä.
3179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ole psyykettä varten, vaan Sielua.

Äänestä

Se on moro!

Mun mieleni tuli terveeksi uskoontulon myötä. Kyllähän sitä etsittiin kaikenlaista, mutta ratkaisevaksi omalla kohdallani tuli yksinkertainen rukous: "Jumala, minä tiedän. että sinä olet olemassa, pelasta minun sieluni!" Mä en tehnyt mitään, mutta mulle annettiin herätys ja sain kokea, että Raamattu on totta. Siellä luvataan: "Jokainen joka huutaa avuksi Herran nimeä, pelastuu." Kannattaa kokeilla.

Äänestä

Terve mieli voi myös tarvita uskoa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Miksi uskoa kirjoitti:

Terve mieli ei uskoa tarvi tukemaan omaa psyykettä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu