Israelin ulkoministeri

"Israelin ulkoministeri Mark Regevin mukaan Israel pelkää, että Hizbollah siirtää sieppaamansa sotilaat Iraniin." yle-uutiset
Ja sitten rapsauttaa GeorgeW apuun tarvitsematta sytyiksi ensin uhrata omia kansalaisiaan Iran-öljyyn päästäkseen.
Pitkä kuuma kesä tai useampi vuosikin. Ja laajat työmaat.
5348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

USA, UK ja ISRAEL - Valtioterroristit.

Äänestä
  • tapahtuukin, kaikessa on USA:n salaliitto takana.
    Tiedättekö, että teidän sairaudellanne on synkkä ennuste.

    Äänestä

Kelvannee syyksi hyökätä Iraniin. Huolimatta siitä ovatko vangitut israelilaissotilaat siellä tai eivät.

(Eivät muuten takuulla ole.)

Ihan kuin Irakiin tehdyn hyökkäyksen syyksi kelpasi ne "Irakin joukkotuhoaseet".

Äänestä
  • kelpaa. Bushan eilen ilmoitteli muutkin uhkaavat valtiot. Nyt odotellaan G8:a ja haetaan siellä mandaattia. YK:ssahan veto riittää kaiken kaatamiseen. Iranhan se varsinainen kohde on.
    Ihmetyttää vaan, kuinka pari kaapattua sotilasta oikeuttaa hyökkäämiseen? Vaikka kaatuneita kasapäin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mark Regevin kirjoitti:

"Israelin ulkoministeri Mark Regevin mukaan Israel pelkää, että Hizbollah siirtää sieppaamansa sotilaat Iraniin." yle-uutiset
Ja sitten rapsauttaa GeorgeW apuun tarvitsematta sytyiksi ensin uhrata omia kansalaisiaan Iran-öljyyn päästäkseen.
Pitkä kuuma kesä tai useampi vuosikin. Ja laajat työmaat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu