Kiina ja Pohjois-Korea tekee

hyökkäyksiä USA:n ulkoministeriön sivulle ja tonkii niitä. Yrittävät saada salaisia tietoja ongittua jenkkien sivuilta.

http://www.digitoday.fi/page.php?page_id=14&news_id=20069426
3198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vahingoniloinen!
Jenkit alkavat pikkuhiljaa tajuta, että nykyään ja varsinkin lähitulevaisuudessa sotaa käydään myös globaalessa tietoverkoissa.
Eipä auta jenkkejä itsestään maaliin hakeutuvat superhyper-ohjukset, kun Kiinan, Intian ja muiden maiden supernörtit hyökkäävät USA:n viranomaisten, hallituksen yms. verkkosivuille!

Äänestä
  • Ei mikää normaaliälyinen armeija pidä netissä sivuillaan arkaluontosta tietoa esillä. Paisti USA:n viholliset, joilla voidaan aina todistaa sota tarpeelliseksi. Vähän niinkuin talebanien korput ja cd:t siellä luolissa afganistanissa. HEHEHEH. Niillä on ihan ihkaomat verkot jota käyttävät.
    Vähän kuin olis mikki hiiren seikkailuja lukenut, että korput ja cd:t täynnä arvokasta tietoa jätetään paikasta josta lähetään USA:n joukoille?
    Ei kai talebanitkaan niin nuijia ole.

    Ja ohjukset hakeutuu maaliin sateliittien avulla ei google-earthin.

    Äänestä

joo tai sitten asialla onkin 11-vuotiaat hakkerin alut. Tyhmä oot jos tommosen nielaset tosta vaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jotain kyper kirjoitti:

hyökkäyksiä USA:n ulkoministeriön sivulle ja tonkii niitä. Yrittävät saada salaisia tietoja ongittua jenkkien sivuilta.

http://www.digitoday.fi/page.php?page_id=14&news_id=20069426

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu