Islamin uhrit

Taitavat olla aikamoisia uskonnon uhreja nuo muslimitkin. Islam-palstalla ei saa keskustella islamista, koska kaikki aloitteet poistetaan sieltä tunnin sisällä. Tuo demoninen uskonto on todella sokaissut myös palstan pelokkaan sheriffi-raukan silmät niin, ettei hän siedä kuulla totuutta.
4511
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

jäävät keskustelut tälläkin palstalla. ei kukaan uskalla sanoa mitään...

Äänestä
  • Just oman netin saanut ja nyt pari iltaa koukussa suomi24. Islamin uhri itsekin vaikk oli vain melkein palannut niin kuin ne sen sanoo. onko täällä tosiaan niin, että seriffi pelkää pommi-iskua vai mitä jos vain esittää vaikeita kysymyksiä niin se on heti rasismia.
    Tunnetko paljon muslimeja

    Äänestä

  • uusi näissä keskusteluissa kirjoitti:

    Just oman netin saanut ja nyt pari iltaa koukussa suomi24. Islamin uhri itsekin vaikk oli vain melkein palannut niin kuin ne sen sanoo. onko täällä tosiaan niin, että seriffi pelkää pommi-iskua vai mitä jos vain esittää vaikeita kysymyksiä niin se on heti rasismia.
    Tunnetko paljon muslimeja

    Eilen tuli hyvä islam dokumentti FST5:lta (Dok:Taistelu muslimeista), jossa haastateltiin niin islamin tulkinnat tekeviä muslimivaikuttajia ruotsissa että näistä tulkinnoista ahdistuneita maltillisia muslimeja ym. asiaan perehtyneitä.

    Toivon mukaan ilmestyy ylen areenaan lähipäivinä.

    http://www.telkku.com/?oid=20100721204064&autoload=true

    Meininki voi olla moskeijoissa samaa kuin joissain herätysliikkeissä eli joku päättää miten eletään ja mikä on koraanin ainoa oikea tulkinta ja sitten on näitä mun lemppareita eli kasvuryhmiä uskon kasvattamiseen. Tälläisen kuvan sain ohjelmasta. Katoin kyllä vain toisella silmällä kun piti lukea juttuja täältä.

    Omakohtaisia kokemuksia kaipaan, suomesta mielellään.

    Äänestä

etsiä kritiikkiä islamista tai koraanista vaikeaa on.

Olisi erittäin mukavaa saada kuulla kenen tahansa entisen muslimin kokemuksia tällä palstalla.

Miksi koit islamin ahdistavaksi? Mikä sai sinut lähtemään? Miten olet pärjännyt eron jälkeen?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Justin Case kirjoitti:

Taitavat olla aikamoisia uskonnon uhreja nuo muslimitkin. Islam-palstalla ei saa keskustella islamista, koska kaikki aloitteet poistetaan sieltä tunnin sisällä. Tuo demoninen uskonto on todella sokaissut myös palstan pelokkaan sheriffi-raukan silmät niin, ettei hän siedä kuulla totuutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu