Osaako joku kertoa minkälainen asuin ympäristö on Seinäjoen Kivistössä?
seinäjoen kivistö
shia
61293
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kasperin kerma ja kaikki shiia-muslimit asustaa sie
oikeesti..
Ei Kivistössä asu Kasperin kerma. Ne asuu Kasperissa. Kivistö on ihan kivä paikka, varsinkin Ruukintieltä käännyttäessä ne poikkikadut.
Ite oon asunu kivistössä ja mielestäni se oli ihan kiva paikka. Siwa yllättävän lähellä ja kivat tiet lenkkeillä..suht rauhallinen paikka
Vuosi ollaan asuttu ja viihdytty tosi hyvin. Lenkkipolkuja kaikkiin mahdollisiin suuntiin. Lähellä keskustaa ja silti tosi rauhallista. Kasperin ongelmat on niissä kerrostaloissa ja tosi paikallisia, ei ne täällä näy mitenkään.
Kototiestä Ruukintiellepäin on todella rauhallista, mutta pääasiassa vain omakotitaloja. Sitte se Kototiestä Kasperiin päin oleva alue Kivistöä on jo vähän rauhattomampaa kaupungin kerrostalojen takia.