Hirveimmät kansanedustajat!

Ketkä ovat mielestäsi kaikkein tyylittömimmät kansanedustajat (rahvaanomaisimmat puheet, tyylittömimmät vaatteet, siivottomimmat parrat tai tukat)?
6601
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Et ole porvari?

Äänestä
  • Ai on porvari, jos arvostaa siisteyttä ja asiallista ulkonäköä.

    No sitten.

    Yksi ylpeä porvari ilmoittautuu.

    Äänestä

Virpa Puisto (sd.), Liisa Jaakonsaari (sd.),Pia Viitanen (sd.),Outi Ojala (vas),Heidi Hautala (vihr.) ja Saara Karhu (sd.)

Äänestä
  • Minna Sirnö (vas.)

    Äänestä


ehdottomasti vihreiden Irina Krohn, aiva järkyttävä kaikin puolin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Makutuomari kirjoitti:

Ketkä ovat mielestäsi kaikkein tyylittömimmät kansanedustajat (rahvaanomaisimmat puheet, tyylittömimmät vaatteet, siivottomimmat parrat tai tukat)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu