on selvitettävään omassa menneisyydessään ainakin neljä suurinta asiaa eli Sundqvist-jupakka, Sonera-skandaali, Irakgate ja DDR. Milloin Suomi saa vastaukset näihin skandaaleihin Lipposen osalta?
Halosen suurimmalla puolustajalla
eli Lipposella
3165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Harva tuollaisen syytekuorman alla kulkeva on edelleen vapaana. Ei tule mieleen muuta kuin muutama Kambotsan hirmuhallitsija tai kansainvälinen terroristi.
Mutta linnaanhan se Lipi pian pääsee. Nimittäin presidentinlinnaan 2012 demareiden ajamana. Tuskin ylioppilas Eero on vielä silloin saavuttanut pressan kannuksia.
ei ole ainakaan selvitetty ed. mainituissa asioissa sillä Lipponen oli Irakgaten yksi osapuoli, Lipponen oli Soneran arvoromahduksen aikana pääministeri, Lipponen oli aloitteellinen Sundqvist-jupakassa ja Lipponen vaikenee DDR-menneisyydestään.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Sundqvist-jupakka
http://fi.wikipedia.org/wiki/Irakgate
...valtakunnansyyttäjän kuultavana
http://fi.wikipedia.org/wiki/Zavidovo-vuoto