Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Naisilta vinkkejä/opastusta

Haluaisin hyviä vinkkejä ja neuvoja naisen alapään nuolemiseen.Mistä te naiset tykkäätte ja mistä ette tykkää?.Onko olemassa jotain hyvää tekniikkaa..?
52982
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

eli joo, täähän on aika yksilöllistä niinkun kaikki eroottiset jutut, mutta itselleni toimii seuraavanlainen. Kun alotat, niin älä jännitä kieltä hirveesti, anna olla ihan rentona. Se auttaa myös sua, ei lopahda into kesken kun ei ala kramppaamaan. Sitten älä keskity vaan klitoriksen näkyvään osaan. Klitorishan on lähes verrattavissa penikseen, hermot ulottuu paljon laajemmalle kun siihen pieneen nypykkään, eli lipsuttele ihan ympäriinsä V:n muotoiselta alueelta k:n ympäriltä. Sitten kun alkaa klitoris olla kovana, kokeile kumpi puoli on herkempi. Eli kumman puolen lipsuttelusta nainen nauttii enemmän ja keskity siihen. Nyt voit myös jännittää kieltä niin että kosketuksesta tulee voimakkaampi. Ja 1-2 sormea sisään oikeeseen aikaan ja mahd. G-pisteen kohdille, niin eiköhän se ala olla siinä. Toivoisin että joku joskus...

Äänestä

sitä, mitä teet.

Nainen aistii sen, teetkö duunin velvollisuudesta vai haluatko todellakin helliä häntä.
Minun henk.koht. mielestäni se on tärkeintä.
Käytännössä tiedät, mitä tehdä ja miten, kun tunteet ohjaa molempia.

No sitten teoriaan:
Suutele intohimoisesti, siirry rinnoille kaulan kautta, sivele vatsaa, nuole reisiä ja vain vähän aikaa juuri ja juuri hipaisten klitorista, mutta jätä kesken ja siirry takaisin suutelemaan naistasi ja tietysti hyväilemään rintoja. Nosta naisen lantio ylös, laita tyyny alle ja ota itsellesikin mahdollisimman hyvä asento! By the way naisen jalat eivät saa olla liian haarallaan. Useimmat masturboivat jalat yhdessä, jopa ristissä. Silloin klitoris on parhaassa asennossa. Paras olisi, kun et menisi jalkoväliin, siinä kipeytyy molemmat.
Hyviin "asemiin" pääset kumartumalla naisen viereen, eikä haaroihin. Yletyt näin poikittain olemalla hivelemään käsilläsi naista vaikka päästä varpaisiin samalla, kun kielesi liikkuu ylös ja alas, eli naisen klitoriksella se siis menee sivulta sivulle, joka tuntuu parhaalta.
(toisin tunteviakin tietysti löytyy)
Tyyny mahdollistaa toisen kätesi mahtuvan alakautta (takaapäin) vaginan suulle ilman että naisen tarvitsee avata jalkojaan liikaa. Älä työnnä sormia sisään, vasta kun nainen on likomärkänä, ettet aiheuttaisi kipua. Nuole klitorista ensin hyvin hitaasti ja hellästi, pysähdellen, rytmiä vaihtaen, kuljeta kieltäsi koko klitorista pitkin, ympäriltä, ime sen päätä, ja hyväile toisella kädellä vuorotellen kumpaakin nänniä ja toisella kädellä pidät sormiasi aivan huulilla, vain vähän sisällä, kokeile montako siihen hollille mahtuu, mitä täydempään tunget, sen parempi, ei syvälle.
Välillä voit kokeilla klitoriksen eri asentoja; paina peukalosi klitoriksen ja virtsarakon väliin ja venytä ihoa vaginaan päin, jolloin klitoris on ihopoimunsa sisällä ja nuole siitä päältä koko klitorista, juuresta asti, siellä karvoituksen alle jäävässä osassa on useimmilla kaikkein herkin paikka, eikä kukaan tietenkään tajua nuolla sitä, vaan keskittyy vain ihopoimuihin, joissa ei pahemmin tunnu yhtikäs miltään.
No välillä taas voit painaa kämmenesi klitoriksen yläpuolelle ja venyttää ihoa vatsaan päin, jolloin klitoriksen kärki nousee. Silloin sitä voi imeä hyvin. Ja muista, ettet koskaan paina klitorista ylöspäin, sillä se on sama asia kuin naisesi vetäisisi jäykän peniksesi suoraan alas. Sattuu niin perkeleesti, eikä meinaa kehdata sanoa siitä. Muutenkin on helpompi "antaa periksi" kun orgasmia ei tule (vaan aina vaan sattuu jonka vaikutuksesta paikat vain turtuu. Tai sitten nuollaan virtsarakkoa, mikä ällöttää ja saa kusettamaan jne) ja pyytää miestä lopettamaan esim. sillä verukkeella, että haluaisi ennemminkin penistä kuin suuseksiä, mikä on aika epätodennäköistä.

Sopikaa ennen suuseksiä jokin merkki siitä, milloin tulee. Esim. "älä lopeta!", silloin ei enää saa vaihtaa rytmiä tai paikkaa, vaan täytyy nuolla täysin "konemaisesti", ettei orkku mene ohi.

Hellyys, tunteet, ihailu, halu tuottaa mielihyvää, millään muulla ei juurikan ole väliä! Kun mies hyväilee rakastamaansa naista, ei hän voi tehdä mitään väärin, kunhan tietää perusteet naisensa anatomiasta.
Sama asia kuin muussakin seksissä.
Ja kaikessa.
Jos et rakasta naista, hän tulee surulliseksi tunteiden puutteesta ja voi täydellä syyllä sanoa sinun jopa pitävän kävellessänne hänen kädestään kiinni jotenkin huonosti :-)

Muista rakastaa sitä, mitä teet.
Häntä, ketä nuolet.
Jos et rakasta, nauti, tutustu ihmiseen kaikilla aisteilla, tunnustellen, haluten,
et koskaan opi mitään siitä, mikä tyydyttää naista.

Äänestä
  • vielä olisi kiva kuulla lisää eri kokemuksia ja opastusta naisilta. Ei oppi ojaan kaada sanotaan...

    Äänestä

  • vinkkejä kirjoitti:

    vielä olisi kiva kuulla lisää eri kokemuksia ja opastusta naisilta. Ei oppi ojaan kaada sanotaan...

    Ihmeen asiallisia viestejä tuli:)Kiitos vinkeistä ja lisää saa kyllä pistää:P ehkä meistä miehistäkin tulee sitten vielä unelma rakastajia:D

    Äänestä

  • Nuorimies86 kirjoitti:

    Ihmeen asiallisia viestejä tuli:)Kiitos vinkeistä ja lisää saa kyllä pistää:P ehkä meistä miehistäkin tulee sitten vielä unelma rakastajia:D

    opastusta...nää sivut ois pitäny olla jo 15v sit ku näitä hommia ruvettiin reenaa.Sillon ku oli meininki et mahdollisimman monta vosua piti vaan yrittää kaataa ja töitä ei hoideltu kunnolla!! Eiköhän ruveta vaatimaan peruskoulun opetusohjelmaan kunnon hyvänä pidon ohjelmaa..tiedä vaikka maailmasta tulis parempi paikka elää? Siellä voi jokainen lipasta ensimmäistä kertaa valvotuissa olosuhteissa. Eikös vanha italian legenda kerro sielä isien vieneen poikiaan bordelliin oppiin, ettei mee sormi suuhun tosi paikan tullen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nuorimies 86 kirjoitti:

Haluaisin hyviä vinkkejä ja neuvoja naisen alapään nuolemiseen.Mistä te naiset tykkäätte ja mistä ette tykkää?.Onko olemassa jotain hyvää tekniikkaa..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu