Hääpaikka Etelä-Pohjanmaalta?

Hei,

oletko ollut vieraana tai viettänyt omia häitäsi Etelä-pohjanmaalla? Anna vinkkejä kauniista ja tunnelmallisista juhlapaikoista, ei kuitenkaan mistään kolkoista nuorisoseurantaloista.

Kiitos!
188538
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Suuntaa matkasi Isojoelle Lauhanvuoren kupeelle Marian luontoaterialle. Ihana ympäristö ja todella maukas ruoka!!

Äänestä

Olen ollut siellä joitakin kertoja vieraana häissä ja aina yhtä hienosti järjestetyt!!
Suosittelen!
Ja paikkahan sijaitsee Alajärvellä.

Äänestä

Kuortaneella Haapaniemen hiippakuntakartano tai Virtaniemen lomatila.

Äänestä

Herkooli on kaunis paikka ja sinne on hyvät kulkuyhteydet, sijaitsee Ilmajoella.

Äänestä
  • Evijärven Ruurikkala on aivan ihastuttava paikka järven rannalla. Sieltä kannattaa kysyä.

    Äänestä

Teuvalla Ukko&Akka! Ei komeampaa paikkaa olekkaan, jos haluaa hakea sitä oikeaa pohjalaistunnelmaa. Paikka käsittää pohjalaistalojen "rykelmän", joittenka keskellä oleva sisäpiha on katettu. Se on suosittu juhlien pitopaikkana ja muidenkin tilaisuuksien. Kannattaa tutustua!

Äänestä
  • Koskenkorvan Trahteeri on ihan hyvä paikka. Vanha maalaistalo, joka sijaitsee Koskenkorvan viinatehtaan nurkalla. Väittävät, että tehtaalta on suora putki trahteeriin.

    Trahteerissa on taatusti maailman ainoa "ulkohyyskä", jossa soi kaiken aikaa kotimaiset iskelmät. (Ei mikään vanhanajan ulkovessa vaan ihan moderni, mutta ulkorakennuksessa).

    Yrittäjäparikin on oikein ystävällinen ja vieraanvarainen.

    Äänestä

Kiitos kaikille vastanneille hyvistä vinkeistä! Kirjoitelkaa vielä lisää jos tulee mieleen, lähempänä Härmä-Lapua-akselia?

Äänestä
  • Miten olisi Härmän kuntokeskus?

    Äänestä

saa olla hääväki yötä saa valita hääjuhlan itse saa navetan vintillä pyörährellä.keittiöt hyviä.on muuten kyllä suosittu.ja ylistaron kirkossa voi vihkiä on lähempänä kuin lapua tai melkein.

Äänestä

Lusan halli oli kaunis paikka.

Äänestä

kyllä se Kortesjärven pitäjässä oleva Purmojärven Rantahalli on kaunein paikka pitää häät
paikka sijaitsee järven rannassa ja siellä on upea tanssilava
siitä saa koristelemalla tosi tyylikkään hääpaikan

Äänestä

  • paras savusauna kirjoitti:

    Kaunis paikka suurillekin kesähäille. Vaikka tanssihäät ja yöksikin voi jäädä. http://www.vanhaloukasmaki.com/

    Honkiniemen leirikeskus Ähtärissä.

    Äänestä

Hunurinjärvi Kauhavan Alahärmässä.

Äänestä
  • Jos laatua haluaa Jussin kestikartano Ilmajoella.
    Nykyään pitää tyylikäs rouva väkineen, paikalla usein myös Tapani Kansa.

    Äänestä

  • kaunis kartano kirjoitti:

    Jos laatua haluaa Jussin kestikartano Ilmajoella.
    Nykyään pitää tyylikäs rouva väkineen, paikalla usein myös Tapani Kansa.

    Koskenkorvan trahteeri tai E-P kansanopisto.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kurppa65 kirjoitti:

Hei,

oletko ollut vieraana tai viettänyt omia häitäsi Etelä-pohjanmaalla? Anna vinkkejä kauniista ja tunnelmallisista juhlapaikoista, ei kuitenkaan mistään kolkoista nuorisoseurantaloista.

Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu