256 km/h

12

1029

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • n/a

      Nyt on tuon kaaharin ajonopeus "kohdillaan" kun kaaharilla on ajokielto!

      • Lainrikkoja

        Korttiahan siihen ei tarvita.


    • 220km/h

      muistan miten sr2-vetureissa oli ennen pendolinojen suomeen saapumista leimattu kylkeen 240km/h. sitten kun pendot tuli, niin joku vr:llä keksi, että sr2-vetureihin pitää muuttaa 200km/h tarrat kylkeen, että pendolino näyttäisi nopeimmalta..

      no, teknisesti pendo voi ajaa maksiminopeutta vain harvalla osuudella, mutta kyllä esim lahden oikorata on tuolla 220km/h nopeudella jo testattukin.

      mutta miksi käyttää pendoa, jos omalla autolla pääsee 256km/h. ollaan jo lähellä formulan nopeuksia..

    • ollakin

      Nyt tais narahtaa nopeudesta Auto--Antoro ratista, mitenkähän se tämän nyt selvittää liikenne palstalla. Peittely yritykset ovat varmaan hiottu viimeistä piirtoa myöten, mutta kierona miehenä tunnetusti Kairakettu puhuu sen täydellisesti häkellyttävän nopeasti pussiin.

    • kissalanpojilta karkuun

      Ajoin Helsingin tietä about 270km/h

      Urheiluauto minullakin..

      Poliisi auto ajoi vastaan, mutta ei päässyt kääntymään ku oli kaiteet tiellä.

      Siitä sitten käännyin Lohjalle piiloon ja käväsin kahvikupillisen juomassa ja jatkoin siitä Helsinkiin.

      Tosin paskat oli housussa muutaman kuukauden, mutta taas uskaltaa painella.

      Tapahtumasta aikaa pian 3 vuotta.

    • ironmikes

      Saksassa kolmisen vuotta sitten kokelin erään autoliikkeen Ferraria ja mittarinopeus oli hetken noin 300 Km/t mutta vauhti ei ihme kyllä kovinkaan huimalta tuntunut. Suora tie ja huippuluokan auton kyseessäollen voi 300 km/t ajaa lyhyen ajan suhteellisen turvallisesti. Nykyinen autoni kulkisi varmaankin lähes 300km/t mutta nopeus on rajoitettu 250km/t.

      • kun ensin

        luin tuon profiilisi ja sitten juttusi niin ei voi ku nauraa...Ei käy oikein yksiin


    • mies savosta

      Minä ajoin kerran polkuautollani nopeudella viisi tiekilometriä tunnissa.

      Vuosittain mittariin kertyy n. 100-150 tiekilometriä.

      • Runtttaaja

        Minä ajoin bemariletkallani yhteensä 320 tiekm/poronkusema!
        Letkan keskinopeus oli silloin 40 km/h ja toppatakki oli litimärkänä jännityksen hiestä ja sarveisesta veistetty vaihdekepin nuppi lävisti oikean ranteeni kitalakeen saakka. Tämän aiheutti hidasteeksi kömpinyt mummo, joka ravisteli etuauton alustaaa ja sai vaihdekepin irtoamaan.

        Onneksi minulla oli vanha turkin sodassa saatu arpi vielä auki niin sain terveyskeskuksessa alennusta haavan ompelusta.


    • vanhalla

      fiestalla 280km/2h, eikä vauhti tuntunut missään!

      • hyviä

        ..juttuja tässä ketjussa, monta hyvää naurua.
        -Kiitoksia!! ;-)


    • siinä on ajaa

      ei se vaaranna juuri mitään.

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      39
      3369
    2. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      16
      2615
    3. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2574
    4. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1826
    5. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      25
      1546
    6. Oletko harrastanut

      seksiä kaivattusi kanssa? 🤔
      Ikävä
      121
      1321
    7. Nainen, se on vain karu totuus, että

      sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja
      Ikävä
      279
      1278
    8. Joko aiheuttamani pettymys

      on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.
      Ikävä
      90
      1239
    9. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      107
      1148
    10. Kosulan Keisari karviossa

      Non ni. Kosulan keisari karviossa käväsemässä,kamera pyöri ja tubetulot lopsahti tilille,myös VEROVÄHENNYLSIIN ajo
      Tuusniemi
      24
      1146
    Aihe