Kiihkeä jumala

Mitä jumala ajattelee katsellessaan kaunista naista?
Haluaa itselleen?? Luomansa itselleen sulostuttajaksi??
Maan korvessa kulkevi tyttösen tie
- laulu nykyaikaistettuna...

http://www.nic.fi/~praasu/porno/laulu63.htm
2166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En katso linkkiäsi. Mutta Jumalan ajatukset ovat korkemmat kuin ihmisen ajatukset.

9.Sillä niin korkealla kuin taivas on maan yläpuolella, niin ovat minun tieni ylempänä kuin teidän tienne ja minun ajatukseni ylempänä kuin teidän ajatuksenne.
(Jumalan Kansan Raamattu: Jes. 55:9)

ja lisäksi Jumalan ihmiselle antamia käskyjä on tässä..

9.Nämä käskyt: "Älä tee huorin, älä murhaa, älä varasta, älä himoitse," ja mikä muu käsky tahansa, ne kaikki sisältyvät tähän sanaan: "Rakasta lähimmäistäsi niin kuin itseäsi."

10.Rakkaus ei tee lähimmäiselle mitään pahaa. Näin rakkaus täyttää lain.
(Jumalan Kansan Raamattu: Room. 13:9-10)

Eli älä tee huorin löytyy myös uudesta testamentista! se on voimassa oleva käsky. UT kumoaa VT:n siinä missä ne mevät ristiin, siksi kun armo tuli lain sijaan Jeesuksessa. ELi lukemalla PYhän Raamatun Uusi testamentti selviää mitä mieltä Jumala on asioista, ja mitä hän ajattelee asoista. NImittäin Jeesus on Jumalan sana ja Jeesus neuvotteli Taivaan Isän kanssa sitä mitä hän julisti ja teki ihmeitä ja merkkejä.

Linkistäsi päätelleen sinä olet vailla varmaa pohjaa elämällesi, joka on elämän perustamien Kristus kalliolle. Eräänä päivänä kaikki muu palaa (luodaan uudet taivaat) ja jonakin päivänä ihminen kuolee.

Lue tästä, mitä sinun täytyisi kokosydämisesti tehdä, että voit pelastua taivaaseen!

http://www.jeesusonherra.net/uskoontulo.htm

Äänestä
  • jotain sinä ns "jumalan-tulenkantaja":

    IME JUMALASI KYRPÄÄ!! JUMALA ON PELKKÄ RAUKKAMAINEN, ITSERAKAS, OMAHYVÄINEN PERÄPUKAMIEN NUOLIJA! KIROTTU OLKOON JUMALAN NIMI!!!!!

    PS: Nautitko kun Jumala vetää sua ryppyreikään?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tonkija kirjoitti:

Mitä jumala ajattelee katsellessaan kaunista naista?
Haluaa itselleen?? Luomansa itselleen sulostuttajaksi??
Maan korvessa kulkevi tyttösen tie
- laulu nykyaikaistettuna...

http://www.nic.fi/~praasu/porno/laulu63.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu