Olen yli vuoden seurustellut oikein mukavan ja ihanan miehen kanssa joka todellakin on saanut elämääni uutta potkua. Niin, se mutta tuleekin tässä vaiheessa, eli hän on yhä enemmän ja enemmän ruvennutkin olemaan helluntaipalstansa (suomi24:ssa)kanssa kuin minun. Tunnen itseni todellakin syrjään jätetyksi tämän palstan rinnalla. Vihaan tätä koko palstaa yli kaiken.
Tänäänkin kun tulin töistä hän oli jo ahkerasti tänne näpyttelemässä, koko illan näpytteli siihen asti kun sänkyyn kömpi eikä edes hyvänyön toivotuksia kerinnyt tulla saati sitten suukkoa kun jo kuorsasi. Toivottavasti ukkeli huomenna tämän lukee ja pohtii asioiden tärkeys järjestystä.
Tänäänkin kun tulin töistä hän oli jo ahkerasti tänne näpyttelemässä, koko illan näpytteli siihen asti kun sänkyyn kömpi eikä edes hyvänyön toivotuksia kerinnyt tulla saati sitten suukkoa kun jo kuorsasi. Toivottavasti ukkeli huomenna tämän lukee ja pohtii asioiden tärkeys järjestystä.
Vastaukset 9
Vanhimmat
eksyttäväinen henki. Hoosea.
niin lemppaa ukko muutamaksi viikoksi suhteestanne "jäähylle" muistin virkistykseksi..
Jos se muutaman viikon loma virkistäisi muistia niin, että hän osaa taas huomioida sinut elämässään..
Siunausta! ;)
sun kumppani? Ei kukaan toinen ole täällä niin ahkerasti,lähes "yötä-päivää"?!
Toinen vaihtoehto on,että kirjoittelee eri nicceillä!
Eroa pois; minunkin vaimo rupesi kerran päivässä käymään kuntosalilla ja tuli väsyneenä kotiin, niin minä erosin.
Vaikka kauniimman puoliskoni kirjoittama viesti on alussa ihan mairittelevakin, niin viestin loppuosa saa minut tuntemaan suuria häpeän tuntemuksia.
Kuvauksesi eilisillan kulusta todellakin on oikea lukuunottamatta sitä, etten kirjoitellut tällä palstalla vaan mailissa. Yhtä kaikki, olemme tästä ennenkin keskustelleet ja nyt tämä keskustelu sai aivan uuden muodon.
En tiedä mitä oikein sanoa. Ei auta selitellä, että katoittehan tekin systras ja toisen systran kans töllöä. Olisin voinut katella mukana tai sitte tehä niitä läksyjä. Minulla ei kertakaikkiaan ole enää selityksiä.
Voi hitto. Nyt olen selkä seinää vasten.
ainut tapa sun kanssa on enää jutustella tämän palstan kautta, aika surullista :(
Jotain kun tekee yhdessä, on se sitten television katselua, syömistä, ulkoilua tai ihan mitä tahansa, tuntee olevasakin myös yhdessä, mutta kun toinen vaan näpyttelee yksin tietsikalla niin miten siinä voi tuntea olevansa yhdessä?
Aika vaikeaa, mutta okei, jos haluat täällä näpytellä sen minkä kerkiät, (töissä ja vapaa-aikana) niin näpyttele. Kuten eilen jo sanoin että et varmaankaan edes huomaisi jos en töistä kotiin tulisikaan..
oikeassa, niin oisko paikallaan ottaa kuitenkin huomioon, että sulla on nyt siskos kyläsä ja antaisin muutenkin ihan reilusti teille mahdollisuuden olla keskenänne.
Ja se, että eipä munkaan seura eritoten viikonloppuisin aina ole sillä ensimmäisellä paikalla tärkeysjärjestyksesäs.
Laittakaa systran kaa siihen koneeseen tän päivän aikana salasana, jota että mulle anna. Sitäkin voi kokeilla.
juu..ihan niinku se nyt asiaan vaikuttaski että siskoni on kylässä.
Ja heti kääntyy sitten tähän vanhaan aiheeseen!
Sä voisit sit vaikka sillon viikonloppusin kun en ole kotona kirjotella ihan mihin tykkäät.
En pistä mitään salasanaa mihkää, jos tää on sulle noin rakasta puuhaa nii kirjottele miäs, kirjottele!
Hauskaa työpäivää!!!
olla niin, että haukut väärää puuta. mun vika, menin heittään sille (MunNImi:lle) mailitse väittämiä raamatusta. mut en missään nimessä aatellu et se olis ongelma, näköjään on, niin lopetan kirjoittelun:)
pidä vaan siitä kiin, J Grape, se on tosi fiksun tuntunen tyyppi:)