elämäkertani

Mansen oma poika

Synnyin Tampereella. Perheeni oli rikas mutta onnellinen. Isäni oli John Rockefeller ja äitini kuubalainen bordellin emännöitsijä. Olen aivan varma että kyseessä oli salaliitto.
Ja niin vuodet vierivät. Minä kasvoin ja hankin itselleni kranaatinheittimen, jolla ammuskelin naapurikylän köyhiä loisia. Se oli ihanaa aikaa, täytyy sanoa, vaikka en vielä edes ollut keksinyt ydinasetta. Opiskelemaan pääsin Japaniin vuonna 1889 ja onnistuin keplottelemaan itseni Japanin keisariksi.
Opiskeluvuodet sujuivat sutjakkaasti, varmaan sen vuoksi että lahjoin koko opiston henkilökunnan, jotka jo muutenkin palvoivat minua jumalanaan. Sitten kyllästyin Japaniin ja päätin tuhota sen heti, kun keksisin ydinaseen. Lähdin Japanista takaisin Tampereelle ja täällä elän yhä onnellisena köyhtyneenä roskisdyykkarina.

3

849

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pera

      Tietyt osiot kirjoituksessasi pistävät hieman epäilemään...

      • pera

        jännä juttu


    • minä vaan

      Hei

      Asun itsekin Tampereella ja käyn yliopistoa. Minua kiinnostaisi tietää, että kumman yliopiston (TTY vai UTA) onnistuit lahjomaan? Kehen olit yhteydessä, että lahjonta onnistui? Voisinkohan minäkin koittaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      130
      1166
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      147
      1043
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      63
      788
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      49
      577
    5. 46
      561
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      521
    7. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      493
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      26
      462
    9. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      15
      452
    10. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      37
      438
    Aihe