elämäkertani

Mansen oma poika

Synnyin Tampereella. Perheeni oli rikas mutta onnellinen. Isäni oli John Rockefeller ja äitini kuubalainen bordellin emännöitsijä. Olen aivan varma että kyseessä oli salaliitto.
Ja niin vuodet vierivät. Minä kasvoin ja hankin itselleni kranaatinheittimen, jolla ammuskelin naapurikylän köyhiä loisia. Se oli ihanaa aikaa, täytyy sanoa, vaikka en vielä edes ollut keksinyt ydinasetta. Opiskelemaan pääsin Japaniin vuonna 1889 ja onnistuin keplottelemaan itseni Japanin keisariksi.
Opiskeluvuodet sujuivat sutjakkaasti, varmaan sen vuoksi että lahjoin koko opiston henkilökunnan, jotka jo muutenkin palvoivat minua jumalanaan. Sitten kyllästyin Japaniin ja päätin tuhota sen heti, kun keksisin ydinaseen. Lähdin Japanista takaisin Tampereelle ja täällä elän yhä onnellisena köyhtyneenä roskisdyykkarina.

3

806

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pera

      Tietyt osiot kirjoituksessasi pistävät hieman epäilemään...

      • pera

        jännä juttu


    • minä vaan

      Hei

      Asun itsekin Tampereella ja käyn yliopistoa. Minua kiinnostaisi tietää, että kumman yliopiston (TTY vai UTA) onnistuit lahjomaan? Kehen olit yhteydessä, että lahjonta onnistui? Voisinkohan minäkin koittaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      170
      6524
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      58
      4462
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      3098
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      61
      2977
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1895
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1554
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1536
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      38
      1485
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1330
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      44
      1230
    Aihe