Arhinmäki on petturi

Mitä se Arhinmäki siellä linnassa keekoili? Hävytön petturi, halvalla myi meidät ja aatteensa. Mokoma uusliberalisti ja fasistien käsikassara.
9492
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

siis mitä se teki?..valaise tietämätöntä....kiitos:)

Äänestä
  • Ei muuta kuin että se viime vuonna oli johtamassa "kuokkavieraitten" linnanjuhlien vastustusmielenosoitusta, mut ei päässy tällä kertaa kun ite oli frakki päällä linnassa juhlimassa.

    Äänestä

  • Niin no kirjoitti:

    Ei muuta kuin että se viime vuonna oli johtamassa "kuokkavieraitten" linnanjuhlien vastustusmielenosoitusta, mut ei päässy tällä kertaa kun ite oli frakki päällä linnassa juhlimassa.

    Kuokkavierasjuhlat eivät vastusta linnanjuhlia. Ne ovat tasa-arvoa ja rauhaa kannattavia mielenilmaisuja. Minkä takia niihin osallistuminen sulkisi pois Linnan juhliin menemisen?

    Äänestä

  • V kirjoitti:

    Kuokkavierasjuhlat eivät vastusta linnanjuhlia. Ne ovat tasa-arvoa ja rauhaa kannattavia mielenilmaisuja. Minkä takia niihin osallistuminen sulkisi pois Linnan juhliin menemisen?

    Taksien katoilla hyppiminen ja niitä kepeillä hakkaaminen edistää rauhaa? Vahingot maksuun.

    Äänestä

Siinä nähdään sossujen todelliset aatteet - niin kauan vastustetaan herrojen juhlia kunnes kutsu sisään käy.

Äänestä

Ei Stalin, Lenin, Mao, Che tms kommunistijohtajatkaan köyhisten tavalla elelleet. Sehän siinä on niin hienoa - kun on itellä niin paljon enemmän kuin kukaan muu voi ikinä saada - työllä ainakaan, heh heh. Noh, korkkaahan nyt paputölkki sen kunniaksi ja lopeta se marina... ehkä lähetän nimmarin joululahjaksi? Jää jännäämään...

Äänestä
  • Sinulla ei ole sen suurempaa oikeutta nimitellä ketään heistä fasisteiksi kuin minullakaan sinua maanpetturiksi, Stalinin kätyriksi ja sekopäiseksi tappakaksi.

    Äänestä

Hah, siinäpä teille kunnon takinkääntäjä... taitaa olla poika Väyrys Paten opissa takinkäännössä. Ottakaa siitä oppia kaikki vasurit...

Äänestä
  • oli tosi hieno aate. Siinä kaikki oli täydellisen tasa-arvoisia. Toiset vaan oli tasa-arvoisempia kuin toiset. Kuten sanoin, hieno aate. Jätkät vaan pilas sen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Leena kirjoitti:

Mitä se Arhinmäki siellä linnassa keekoili? Hävytön petturi, halvalla myi meidät ja aatteensa. Mokoma uusliberalisti ja fasistien käsikassara.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu