mitäs tuumaatte???

olen tässä ajatellut kesälomani kulumista,loppuu pian.siitä vaan et mitä tuumaatte kun miehet saa alottaa heti aamusta pämppään mut jos akat tekis saman niin kyl heti tulis saakelin moista huutia,miksi miehet on oikeutettuja moiseen????

8

793

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin uninen

      Niin tietäisit,että mimmit menettävät helpommin itse kontrollin kuin äijät.Se satuttaa myös henkisesti heitä enemmän.Olisko ehkä suojelua(sovinismi on sallittua tietyissä puitteissa).

    • kersana

      miehet jaksaa nassutella päivästä toiseen nalkuttamatta likat taas alkaa heti aamukeppanan jälkeen narajamaan

      • oot sinäkin eri kulkija,ei tule ´meistä ikinä ystäviä!!!


    • juttu-seura

      Tasa arvoa se ei ainakaan ole.

      Mutta ei tulis mieleenkään alkaa juomaan heti kun silmänsä auki saa.

      Ja kyllä semmoisia naisia on jotka juo kun silmänsä auki saa.
      Mutta ne ovatkin jo alkoholisoituneita.
      Tai ainakin se jota mä nyt tarkoitan.
      Surullista että nainen on noin alhaalle mennyt.
      Mutta ei sille enään voi mitään.

      • Holisti.

        Nii kauan kun hengissä on voi.Jos Luoja suo ja henkilöltä löytyy halu lopettaa.Mut se onki jo toinen juttu.


      • Holisti. kirjoitti:

        Nii kauan kun hengissä on voi.Jos Luoja suo ja henkilöltä löytyy halu lopettaa.Mut se onki jo toinen juttu.

        juu,eiköhän se ole ittestä kiinni,mut jos haluis auttaa ja ei haluu ottaan vastaan,.tykkäis/välittäiw,no sama asia.rakstais merkkaako mitään????


    • Huomannukin

      Ne sellaaset likat jotka juopottelee ovat yleisii naisii ja kaikkien puliukkojen nussittavissa. Pihalle lentäs mun talosta sellaanen akka.

    • voketsuliini

      OIKEUTETTUJA MONEEN MUUHUNKIN. "kun mies on monen naisen kanssa niin mainetta tulee " kun nainen on monen miehen kanssa niin maine menee" meidän on vain otettava se ehkä niinkuin se on, että olemme parempia, vastuuntuntoisempia, meiltä siis odotetaan luottaen parempaa..olemme siis miestemmekin äitejä. hehän eivät pärjäisi ilman meitä. NÄIN SE ON, jos vaikka lähtisit ja jättäsit niin itku heiltä pääsis, kun ei ole kukaan huolehtimassa. jokaisen kannattaisikin, yrittää lähteä, niin silloin mies huomaisi kuinka tärkeä olet ja näyttäisi sen. voi voi tulihan nyt tekstiä. mutta varaappa itsellesi yksi aamu ja pämppää vähän, niin tietysti jos tahdot edes. sulta hyvä kirjoitus.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      143
      3196
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      3002
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      110
      1463
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      145
      1217
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1087
    6. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1057
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      1017
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      979
    9. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      23
      833
    10. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      827
    Aihe