olen tässä ajatellut kesälomani kulumista,loppuu pian.siitä vaan et mitä tuumaatte kun miehet saa alottaa heti aamusta pämppään mut jos akat tekis saman niin kyl heti tulis saakelin moista huutia,miksi miehet on oikeutettuja moiseen????
mitäs tuumaatte???
8
788
Vastaukset
- Niin uninen
Niin tietäisit,että mimmit menettävät helpommin itse kontrollin kuin äijät.Se satuttaa myös henkisesti heitä enemmän.Olisko ehkä suojelua(sovinismi on sallittua tietyissä puitteissa).
- kersana
miehet jaksaa nassutella päivästä toiseen nalkuttamatta likat taas alkaa heti aamukeppanan jälkeen narajamaan
- juttu-seura
Tasa arvoa se ei ainakaan ole.
Mutta ei tulis mieleenkään alkaa juomaan heti kun silmänsä auki saa.
Ja kyllä semmoisia naisia on jotka juo kun silmänsä auki saa.
Mutta ne ovatkin jo alkoholisoituneita.
Tai ainakin se jota mä nyt tarkoitan.
Surullista että nainen on noin alhaalle mennyt.
Mutta ei sille enään voi mitään.- Holisti.
Nii kauan kun hengissä on voi.Jos Luoja suo ja henkilöltä löytyy halu lopettaa.Mut se onki jo toinen juttu.
Holisti. kirjoitti:
Nii kauan kun hengissä on voi.Jos Luoja suo ja henkilöltä löytyy halu lopettaa.Mut se onki jo toinen juttu.
juu,eiköhän se ole ittestä kiinni,mut jos haluis auttaa ja ei haluu ottaan vastaan,.tykkäis/välittäiw,no sama asia.rakstais merkkaako mitään????
- Huomannukin
Ne sellaaset likat jotka juopottelee ovat yleisii naisii ja kaikkien puliukkojen nussittavissa. Pihalle lentäs mun talosta sellaanen akka.
- voketsuliini
OIKEUTETTUJA MONEEN MUUHUNKIN. "kun mies on monen naisen kanssa niin mainetta tulee " kun nainen on monen miehen kanssa niin maine menee" meidän on vain otettava se ehkä niinkuin se on, että olemme parempia, vastuuntuntoisempia, meiltä siis odotetaan luottaen parempaa..olemme siis miestemmekin äitejä. hehän eivät pärjäisi ilman meitä. NÄIN SE ON, jos vaikka lähtisit ja jättäsit niin itku heiltä pääsis, kun ei ole kukaan huolehtimassa. jokaisen kannattaisikin, yrittää lähteä, niin silloin mies huomaisi kuinka tärkeä olet ja näyttäisi sen. voi voi tulihan nyt tekstiä. mutta varaappa itsellesi yksi aamu ja pämppää vähän, niin tietysti jos tahdot edes. sulta hyvä kirjoitus.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1645476Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii714857Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta343761Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom233135Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole493038Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1582806Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862643Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava182624Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin712366Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt652009